ליבמן נגד רוזנטלחדשות 13

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס לסערה שיצר חבר הכנסת לשעבר מיקי רוזנטל לאחר דבריו בשידור לאליהו ליבמן על בנו אליקים החטוף בעזה.

רוזנטל שאל את ליבמן בחדשות 13:"אתה מקריב את הבן שלך בעמדה הזאת, אתה מודע לזה?", זאת ברקע התנגדותו של ליבמן לעסקת החטופים על אף שבנו חטוף.

סמוטריץ' הגיב: "אליהו ליבמן הוא גיבור ישראל שהציל חיי לוחמים ואזרחים ואח שכול בעצמו, בנו נלחם כעת בתוך עזה ובן נוסף נחטף על ידי הנאצים של חמאס. צריך להצדיע לו ולהעריץ אותו על אהבתו ואחריותו למדינת ישראל ולביטחון העם ישראל גם כאשר הלב נקרע והדילמות מייסרות".

על הסערה אמר סמוטריץ': "המתקפות נגדו בשל עמדותיו האמיצות הן בושה וחרפה וחושפות סטנדרט כפול מצד מי שדורשים, בצדק רב, לחבק את המשפחות ולכבד אותן, אך בה בעת פוגעים ומשפילים אב שבנו חטוף בידי חמאס".

"רק דרך הגברת הלחץ הצבאי והכתישה של חמאס נצליח להסיר את האיום מעל המדינה כולה, להשמיד את חמאס, ולהחזיר בעזרת השם את כל החטופים הביתה", סיכן השר סמוטריץ'.

ליבמן הטיח ברוזנטל בתגובה לדברים: "אני חושב שאתה צריך לדבר ברגישות לאבא של ילד חטוף בעזה, טיפה רגישות וטיפת חמלה. אני לא מקריב את הבן שלי הוא הכי חשוב לי בעולם, יחד עם זאת, מדינת ישראל גם חשובה לי הכי בעולם, אנחנו לא מקריבים שום דבר וכדאי להיות זהירים לאבא של ילד חטוף".

הוא הוסיף: "זה לא רק צד אחד באג'נדה הזאת, אז אפשר להיות בחמלה, ושפתאום מישהו מציג עמדה שהיא לא באג'נדה שלך אתה מדבר להקריב. סליחה שאני אומר את זה, אין לך רגישות. הבן שלי חטוף בעזה שישים יום, אנחנו לא ישנים בלילה, אל תדבר ככה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב גם הוא: "אליהו ליבמן. אח שכול, מעוטר אות הרמטכ"ל. בנו אליקים שנלחם כמאבטח במסיבה בנובה חטוף כעת בידי הנאצים בעזה. ליבמן אינו מוכן לעסקת שחרור מחבלים כדי לשחרר את בנו, כי חשוב לו להכריע את החמאס ולהרתיע את אויבינו שזוממים לבצע טבח נוסף עם חטופים נוספים".

הוא תקף: "מבחיל לראות את הקמפיין שמתנהל נגדו על ידי יושבי האולפנים רק בגלל שדעתו שונה. אני מחזק אותו ומתפלל יחד איתו לשובו של בנו אליקים ללא ויתור על הכרעה מוחצת של החמאס. במהרה".

השר עמיחי אליהו הגיב: "אליהו ליבמן, אביו של החטוף אליקים - הוא גיבור אמיתי. גבורתו עודנה זכורה לרבים מסמטת המוות בחברון, אומץ לב שבעקבותיו קיבל אות הערכה מטעם הרמטכ"ל".

"בנו, שירש את מסירות הנפש מאביו, נחטף בזמן שהוא מנסה לחלץ גופות של מבלים במסיבה, לבל ייחטפו בידי החמאס. חבל שיש המרשים לעצמם לפקפק באהבתו ובדאגתו לבנו. אצילותו מופת לכולנו. את ילדינו נבחר לחנך לאור דמותו", כתב.