רס"מ עדי שני ז"ל
רס"מ עדי שני ז"לצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי רס"מ (במיל׳) עדי שני, בן 39, מצור יצחק, לוחם פלס"ר באגד לוגיסטי 6036, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. בכך עלה מספר חללי צה"ל מתחילת המלחמה ל-411.

בנוסף, לוחם מגדוד 424 של חטיבת גבעתי נפצע באורח קשה בקרבות בצפון עזה.

ליאור שני, אשתו של עדי ז"ל ספדה לו בחדשות 12: "עדי היה איש אהוב, איש אוהב. הוא היה קרן שמש שמאירה את כל מי שמסביב לו. הוא היה בעל מושלם ואבא מושלם. כל מי שראה אותו התאהב בו במבט ראשון. הוא היה איש של חיים ואהב את החיים".

אחותו תמי סיפר: "כל מה שנגיד על עדי לא יתאר את האדם שהיה. אין אחד שלא אהב אותו. אפילו לא אחד. אבא מדהים, בעל שכל אישה הייתה מאחלת לעצמה. הרגישות שלו הדהימה אותי בכל פעם מחדש. אומרים שאלוהים לוקח את הטובים ביותר, קלישאה שהוכיחה את עצמה יותר מתמיד. חשבתי שהלב שלי נשבר בעבר, עכשיו אני מבינה באמת מה זה לב שבור. הוא היה אוהד שרוף של מכבי תל אביב בכדורגל. אהב ספורט לראות, לעשות. הכול".

המועצה האזורית דרום השרון פרסמה הודעת אבל בה נכתב: "בצער רב ובכאב עמוק קיבלנו את הבשורה המרה על נפילתו של רס"ם עדי שני שנהרג היום בעת מילוי תפקידו. הלב נשבר, משפחת המועצה האזורית דרום השרון מרכינה ראשה ומשתתפת בצערם הכבד של רעייתו ליאור, בנותיהם יובל, גאיה ותומר, כל בני משפחות שני, ריבק וכל קהילת צור יצחק בשעה קשה מנשוא זו. יהי זכרו של עדי ברוך לעד".

הבוקר פורסם שמו של רס"ל (מיל') יהונתן מלכה בן ה-23 מבאר שבע, לוחם שיריון בגדוד 82 שבעוצבת "סער מגולן" (7) שנפל בקרב ברצועת עזה.

כמו כן, סא"ל (מיל') יוחאי גור הרשברג בן ה-52 מחוות פיליפ, מפקד יחידית איתור נעדרים בעוצבת האש (אוגדה 98), נפל בתאונת דרכים צבאית בדרום הארץ.

אתמול הותרו לפרסום שמותיהם של שבעה חללים נוספים שנפלו ברצועה: רס"ר (מיל׳) מתן דמארי, בן 31 מדימונה, מפקד כיתה בפלוגת הסיור של חטיבת האש ; רס"ר (מיל׳) עילי אליהו כהן, בן 23 מבית נחמיה, לוחם בגדוד 7008, שבעוצבת חצי האש ; סרן יהל גזית, בן 24 מהישוב רקפת, סגן מפקד פלוגה בגדוד 53, עוצבת ברק; רס"ר במיל' גיל דניאלס, בן 34 מאשדוד, לוחם בפלוגת סיור בגדוד 6261, חטיבה 261 ; סמל יקיר ידידה שנקולבסקי, בן 21 ממגדל עוז, לוחם בגדוד 53, חיל השיריון ; סרן איתן פיש, בן 23 מהיישוב פדואל, לוחם בגדוד 53, חיל השיריון ; סמ"ר תובל יעקב צנעני, בן 20 מקריית גת, לוחם בגדוד 53, חיל השיריון.