ראש הממשלה נתניהו: כוחותינו מכתרים את ביתו של סינווארדוברות

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (רביעי) הצהרה ובה שני עדכונים מטעמו הקשורים ללחימה בעזה ולמאמצים להשבת החטופים.

"אמש אמרתי שכוחותינו יכולים להגיע לכל מקום ברצועת עזה. עכשיו הם מכתרים את ביתו של סינוואר. אז ביתו איננו מבצרו, והוא יכול לברוח, אבל זאת רק שאלה של זמן עד שנשיג אותו", הצהיר נתניהו.

לגבי החטופים אמר: "אנחנו מפעילים לחצים כדי לאפשר את ביקורי הצלב האדום אצל חטופינו. בהמשך לכך, שוחחתי היום שוב עם נשיאת הצלב האדום ואמרתי לה שתפנה לקטאר, שהוכח שיש להם מנוף לחץ על חמאס, ותדרוש ביקורים של הצלב האדום אצל חטופינו, וכמובן אספקת תרופות עבורם".

בתוך כך, דיון הקבינט המדיני-ביטחוני הוקדם ויתכנס הערב. הקדמת הדיון הגיעה לאחר שקבינט המלחמה המצומצם לא הכריע בנוגע לדרישה האמריקנית להגדיל את כמות הדלק שנכנסת לרצועת עזה.

ארצות הברית דרשה את כמות הדלק שנכנסת לרצועה מדי יום פי שלושה - מ-60 אלף ליטרים ל-180 אלף ליטרים.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יציג בקבינט את עמדתו נגד העברת הדלק לרצועה: "אסור להעביר דלק לחמאס. כל ליטר דלק מרחיק אותנו מהכרעת החמאס", אמרו מקורביו.

"הם מחזיקים בחטופים שלנו, וחיילים שלנו נופלים שם מדי יום והעברת הדלק זה המשך ישיר של אותה קונספציה. לחלק מהחברים בקבינט לא נפל האסימון שחייבים לשנות את הקונספציה שנכשלה כישלון חרוץ ב-7.10.

יש כרסום מתמשך במצור על עזה. זה התחיל ממספר משאיות בודדות של מזון, המשיך לשיירה ארוכה של משאיות, אח"כ מעט דלק ועכשיו רוצים להעביר להם שיירות של דלק", דברי בן גביר.