דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אומר הערב (רביעי) שצה"ל עשה התקדמות משמעותית בתוככי עזה במלחמתו נגד חמאס.

"כוחותינו מבצעים פשיטות ונלחמים במחבלי החמאס. תוקפים מטרות באמצעות מודיעין מדויק שמופק בזמן אמת. במקביל ללחימה בדרום הרצועה, התמרון בצפון ממשיך. חשוב להבין כי ב-48 השעות האחרונות, שלושת האוגדות יחד עם אחת נוספת במזרח נלחמות בעוצמה גבוהה. פרצנו את קווי ההגנה בג׳באליה, שג׳אעיה וחאן יונס. כוחותינו מנצחים בקרבות פנים אל פנים וידם על העליונה", ציין הגרי.

הוא התייחס גם לזירה צפונית ואמר כי "בצפון, צה"ל תקף לאורך היום מפקדה מבצעית ותשתיות טרור של החיזבאללה. "כוחות צה"ל הגיבו בירי לעבר מספר מקומות שמהם בוצעו ירי לעבר ישראל. כיפת ברזל השלימה את טיל החץ מוקדם יותר, לא הייתה סכנה".

הגרי התייחס גם לתגובה לירי מצד החות'ים ואמר כי "פעילות החות'ים נעשית בשליחות איראנית, זאת בעיה עולמית. השיח שלנו יחד עם פיקוד המרכז האמריקאי. מוקמים כבר כוחות משימה בים האדום על מנת לטפל בבעיה".

בתגובה לדברי ראש הממשלה נתניהו לפיהם הצבא מכתר את ביתו של מנהיג חמאס יחיא סינוואר אמר דובר צה"ל: "ביתו של סינוואר זה מרחב חאן יונס. סינוואר לא נמצא מעל האדמה אלא מתחת לאדמה. התפקיד שלנו זה להגיע לסינוואר ולהרוג אותו".

לפני כן דווח כי אוגדה 98, הכוללת בתוכה את עוצבת הקומנדו ויחידות מיוחדות נוספות, פתחה ביממה האחרונה בהתקפה משולבת על מרחב העיר חאן יונס נגד מרכזי הכובד של ארגון הטרור חמאס.

בתוך שעות ספורות פרצו לוחמי האוגדה את קווי ההגנה של חטיבת חאן יונס, כיתרו את העיר ולראשונה החלו לתמרן בלב המרחב.

מתחילת ההתקפה חיסלו לוחמי האוגדה מחבלים רבים בהיתקלויות והפעלת אש מהאוויר, איתרו כ-30 פירי מנהרות והשמידו אותם.

בצה"ל אומרים כי הכוחות שפתחו את ההתקפה האוגדתית תקפו מטרות טרור רבות במרחב. הם פשטו על מוצב גדודי של חמאס, ואיתרו אמצעי לחימה ומודיעין רבים.

עוצבת הקומנדו וחטיבת גבעתי הגיעו למרכז חאן יונס והחלו בפשיטות ממוקדות בלב העיר. הלוחמים חיסלו מחבלים, השמידו תשתיות טרור ואיתרו אמצעי לחימה. בנוסף, הותקפו מטרות טרור, בניהם מחסן לאמצעי לחימה הנמצא בתוך מסגד.

חטיבת חאן יונס היא אחת משתי החטיבות הדומיננטיות ביותר בחמאס. העיר חאן יונס מהווה מרכז כובד של ארגון הטרור ומזוהה כסמל צבאי ושלטוני. כל הנהגתו של ארגון הטרור חמאס, מדינית וצבאית, גדלה במרחב העיר חאן יונס, בניהם יחיא סינוואר, מוחמד סינוואר ומוחמד דף. כעת העיר מכותרת על ידי אוגדה 98.