איזנקוט ובנו
איזנקוט ובנוצילום: באדיבות המשפחה

הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות ברצועת עזה:

בנו של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט, בן 25, מהרצליה, לוחם בגדוד 699, עוצבת 'חצי האש', נפל בקרב בצפון רצועת עזה, ורס"ם (במיל') יונתן דוד דיטש, בן 34 מחריש, לוחם בגדוד הסיור 6623, עוצבת 'חוד החנית' (55), נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף, שני לוחמים במילואים, לוחם ופרמדיקית מגדוד 53, עוצבת 'ברק', וקצין לוחם מסיירת הנח"ל נפצעו באורח קשה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

גל איזנקוט, בנו הצעיר של הרמטכ"ל לשעבר מתוך חמישה ילדים, התגייס לשייטת 13 ועבר ליחידה המובחרת מגלן שם שירת כחובש קרבי. במילואים שירת כלוחם חי"ר. הלווייתו של גל איזנקוט ז"ל תיערך מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

השר איזנקוט היה בביקור בדרום בבסיס ה"קדמית" של אוגדה 162 בעוטף שבמסגרתה פעלה החטיבה שבה שירת בנו. ראש מטה האוגדה, תא"ל במיל' משה מאיו, בישר לו שאחד הפצועים אנוש בתקרית הוא בנו. הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנפילת בנו של איזנקוט בעת שהשניים היו בהערכת מצב בפיקוד צפון ביחד עם שר הביטחון יואב גלנט.

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, הביע צער כבד "במהלך סיור היום במפקדת אוגדה 162 קיבלנו בשורות קשות, על נפילתו של גל, בנו של חברי גדי איזנקוט. גל לא היסס והתגייס למילואים למען המדינה שאותה חונך לאהוב כל חייו, ושאותה אהב בכל נימי נפשו".

"יחד עם כל עם ישראל אני שולח חיזוק גדול לגדי ולמשפחה כולה, וחיבוק גדול. כולנו מחויבים להמשיך ולהילחם למען המטרה הקדושה שבשמה נפל גל.

גדי, אנחנו מכירים עשרות שנים. אצלך הבית הוא תבנית נוף מולדתה של המדינה. אני יודע כמה חזק אתה. כמה מאוחדת המשפחה שלכם. איך תמיד אתה שומר על הבית של כולנו, וגם על הבית האישי שלך. כך יהיה גם כעת, אני בטוח. אתה תשמור על המשפחה, וכולכם תשמרו האחד על השני חזקים. יהי זכרו של גל וזכר כל הנופלים במערכה על הבית של כולנו ברוך. גם בשמו, גם בשמם, אנחנו ממשיכים במשימה".

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד: "מיכל ואני דואבים וכואבים באבלם העמוק של גדי וחנה איזנקוט על נפילת בנם גל בקרבות ברצועת עזה. גדי סיפר לי לא אחת על גל, שהיה תבנית נוף משפחתו – ערכי, חותר למצוינות, ואהוב על כולם. כל חייו מקדיש גדי לביטחון ישראל, לצה"ל ולמדינה והיום הוא ומשפחתו משלמים מחיר כבד מנשוא".

"גל חונך מילדותו לאהבת העם והמולדת ופעל ברוח זו בכל רגע, גם בעת שנהרג. יחד עם העם כולו אני מחבק את משפחת השכול הישראלית, שקורבנה כבד וקשה מנשוא, ומתחייב – נמשיך לשמור על העם שלנו ועל מדינתנו האהובה, למענם ולמעננו. יהי זכרו של גל ושל הנופלים במלחמה ברוך", דברי הרצוג.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב: "לחנה וגדי איזנקוט, שרה ואני שבורי לב על נפילתו של בנכם גל. אנחנו בוכים אתכם. אנחנו מחבקים אתכם. גל היה לוחם אמיץ וגיבור אמיתי. אנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתכם ולמשפחות כל נופלינו הגיבורים. העם עוטף אתכם באהבה ובהוקרת תודה - היום ולתמיד. מה גדול הכאב. מה עמוק הצער. ממשלת ישראל ואזרחי ישראל אבלים יחד אתכם. גיבורינו לא נפלו לשווא. נמשיך להילחם עד לניצחון".

שר הביטחון יואב גלנט כתב: "בצער רב קיבלתי את הבשורה הקשה על נפילתו של גל, בנו של השר גדי איזנקוט עמו חלקתי שנים ארוכות של שירות משותף. ‏גל חונך על ערכי אהבת הארץ, ולדאבון הלב גם נפל למענם. לבי ומחשבותיי עם כל בני המשפחה. ‏מי יתן ונהיה ראויים לקורבנו של גל, ושל כל הנופלים במלחמה הצודקת הזו".

השר חילי טרופר הזכיר את היחסים המיוחדים בין האב לבנו שנפל בעזה: "בכל שיחה עם גדי איזנקוט בשבועות האחרונים, דיברנו כמובן על המלחמה והדילמות הכרוכות בה, אבל מהר מאוד התגלגלנו לדבר על הבנים שלו שיצאו למלחמה. גם אתמול הוא סיפר לי על גל שנכנס עמוק לתוך עזה. הוא היה כל כך גאה בו. וכל כך דאג לו. מאחורי כל מלחמה גדולה יש את הבן הפרטי".

"מי שמכיר את גדי יודע שמדובר באיש ישר כסרגל, עם האתיקה הכי גבוהה שיש ותועפות של דוגמה אישית. כך הוא נהג כל חייו, כך הוא חינך את ילדיו. גל שנהרג הבוקר, יצא להילחם על מה שהאמין בו ועל מה שחונך אליו בבית משפחת איזנקוט ושילם על כך בחייו".

"כשקיבלנו החלטה בקבינט על הפעולה הקרקעית כולל הסכנות הכרוכות בה, קיבלנו החלטה שנוגעת לאין ספור משפחות בישראל, ובתוכם בני משפחתינו. בעת אישור התוכניות עברו בראש של גנץ, איזנקוט ושלי בני המשפחה שלנו, שצפויים לממש את התוכניות. שעתידים לסכן את חייהם", דברי השר טרופר.

השר גדעון סער הוסיף "משתתף בכאבו ובאבלו הכבד של חברי, השר גדי איזנקוט, אחד מגדולי הלוחמים והמפקדים של צה"ל, רעייתו חנה ובני משפחתם על נפילת הבן, הלוחם רס"ר (מיל׳) גל מאיר איזנקוט בקרב בעזה על הגנת עמו. דור חדש של מכבים נלחם בגבורה באויב. מי ייתן ונהיה כולנו ראויים לקורבן הכבד".

השר בצלאל סמוטריץ' ספד: "יחד עם כל עם ישראל כואב ובוכה על נופלו של הלוחם גל אייזנקוט ז"ל בנו של רא"ל השר גדי אייזנקוט. אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב לכל המשפחה, עם ישראל כולו מחבק אתכם ואיתכם באבלכם".

"הערב נר ראשון של חנוכה. גל, גיבור ישראל מצטרף לשרשרת של גיבורים בני עמנו, וגבורתו יחד עם יתר הנופלים לוחמי צה"ל הם מגש הכסף ולאורם ולזכרם נילחם כולנו יחד למען תקומתה של מדינת ישראל ושל העם הזה בארצו", דברי סמוטריץ'.

השר ניר ברקת הוסיף: "הלב נשבר מהידיעה הקשה על נפילתו בקרב של גל איזנקוט ז"ל, בנו של הרמטכ"ל לשעבר, השר גדי איזנקוט. אני שולח תנחומים מעומק הלב ומחבק את גדי ואת משפחת איזנקוט היקרים. העם כולו בוכה אתכם. גל נלחם בגבורה ואומץ לב למען מדינת ישראל וביטחונה ושילם על כך בחייו. אנחנו מחויבים להשלים את המשימה ולהכריע את חמאס עד הניצחון המוחלט".

השר ישראל כ"ץ: "חש כאב עצום עם דבר הידיעה על נפילתו של רס"ר גל מאיר איזנקוט, בנם של ידידי השר גדי איזנקוט ורעייתו חנה. ‏כל מי שמכיר את גדי איזנקוט לא הופתע לשמוע שבנו גל היה הכי קרבי שיש. הוא נולד למשפחה שהקדישה את חייה למען הארץ. גל התנדב לשירות קרבי ביחידת מגלן, המשיך לשירות מילואים בעזה ונפל לאחר שלחם בגבורה עבור ההגנה על מדינת ישראל ואזרחי ישראל. ‏גדי עמיתי ורעי, אני שולח לך, לחנה רעייתך ולכל בני משפחתך תנחומים מעומק הלב. ‏לא נרפה, לא נשקוט ולא נפסיק עד הסוף - למען גל ולמען כל הנופלים הגיבורים".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "תנחומים לשר גדי איזנקוט ומשפחתו היקרה בנפילת בנם הגיבור, רס"ר גל מאיר, בקרב ברצועת עזה. גל ינק מהבית את השירות לעם ישראל, והקריב את חייו למען המדינה של כולנו. עם ישראל כולו מחויב להמשיך ולהילחם כתף אל כתף להשמדת החמאס ולניצחון מדינת ישראל. יהי זכרו ברוך".

יו"ר ש"ס אריה דרעי ספד: "בוכה ומתאבל על גל מאיר אייזנקוט, בנו של חברי האהוב השר והרמטכל לשעבר רא"ל גדי אייזנקוט. אין מילים לנחם אחי היקר. יצרור השם בצרור החיים את נשמתו ונשמת כל חללי צה"ל הקדושים שנפלו במערכה".

השר יואב בן צור הוסיף: "יחד עם כל אזרחי ישראל משתתף באבלו הכבד מנשוא של ידידי השר והרמטכ"ל לשעבר רא"ל גדי אייזנקוט בנפילת בנו גיבור ישראל, רס"ר גל מאיר הי"ד. גל לוחם אמיץ, בעל תעוזה שנלחם למען הגנת מולדתו ועמו, חירף את נפשו בקרבות העזים ונפל במשימת חייו ברצועת עזה".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני משתתף בצערו הכבד של הרמטכ"ל לשעבר, השר גדי איזנקוט, על נפילת בנו גל, ששירת כלוחם וחובש בגדוד 699, ונפל בקרבות ברצועת עזה. גל, כמו כל לוחמינו הגיבורים שחירפו נפשם, נלחם בגבורה ובאומץ, במטרה להגן על אזרחי ישראל".

"ליבי עם משפחת איזנקוט ועם כל משפחות הנופלים במערכה, עם ישראל כולו עומד מאחוריכם ותומך בכם בשעתכם הקשה", דברי ליברמן.

ח"כ מתן כהנא כתב: "משתתף בצערם הכבד של חברי גדי ומשפחת איזנקוט כולה. נמשיך את דרכו של גל, דרכה של משפחת איזנקוט בהגנה על ארצנו".

חברת הכנסת מיכל וולדיגר הביעה צער "משתתפת בצערם העצום של משפחות איזנקוט והיץ על מות בניהם במאבק הצודק והנחוץ על ארצנו, מדינתנו ובטחון כולנו. יהי זכרם ברוך".

ראש המועצה המקומית אפרת סא"ל במיל' עודד רביבי מסר "תושבי המועצה כולם כואבים את נפילתו של גל מאיר אייזנקוט בנו של השר רא"ל במיל גדי אייזנקוט, ידיד אמת של גוש עציון, מורשת הגוש ושל היישוב אפרת ומי שלאורך הדרך ידע להיות גשר בין הצבא להתיישבות בחבל הארץ הזה. תושבי אפרת שולחים ניחומים למשפחת אייזנקוט בשעתם הקשה"