סמל מאור איזנקוט, רס"ר (במיל') עמרי בן שחר, רס"ר (במיל') ליאב אטיה, סמ"ר יונתן דין חיים
סמל מאור איזנקוט, רס"ר (במיל') עמרי בן שחר, רס"ר (במיל') ליאב אטיה, סמ"ר יונתן דין חייםבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר הערב (מוצאי שבת) לפרסום את שמותיהם של ארבעה חללי צה"ל שנפלו ברצועת עזה ושל לוחם נוסף שנפטר היום מפצעיו לאחר שנפצע קשה בשבת שמחת תורה, השבעה באוקטובר.

רס"ר (מיל׳) ליאב אטיה בן 25, מבאר שבע, לוחם בגדוד 6623, עוצבת ׳חוד החנית׳ נפל בקרב בדרום רצועת עזה. ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר: "ליאב, בוגר מקיף א', היה אדם ערכי, אכפתי ומלא אהבה ונתינה".

רס"ר (מיל׳) עמרי בן שחר בן 25, מגבעתיים, לוחם בגדוד 6623, עוצבת ׳חוד החנית׳ (55), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. רן קוניק, ראש העיר גבעתיים, ספד, "אסון כבד נפל על עירנו. רס"ר עמרי בן שחר, בנם של ענת וראובן, ראש העירייה הקודם של גבעתיים, אח תאום לנדב, נפל אמש בקרבות בעזה. על מועד הלוויה תבוא הודעה נפרדת. בשם כולכם, בשם חברי מועצת העיר ועובדי העירייה, אני משתתף באבלה הכבד של המשפחה. ימים קשים עוברים על עם ישראל, וגם על גבעתיים לא פוסחים האסונות לצערי. אין לנו ברירה אלא להיות חזקים, ולנצח. עומרי ז"ל, בן 25 במותו, היה בוגר בתי הספר כצנלסון ואורט. יהי זכרו ברוך".

אחיינו של השר גדי איזנקוט, סמל מאור כהן איזנקוט בן 19, מאילת, לוחם בגדוד 12, חטיבת גולני, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. מאור הוא בנה של שרון איזנקוט, אחותו של השר גדי איזנקוט. הוא נהרג יממה לאחר שבנו של הרמטכ"ל לשעבר, רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט, נפל בקרבות בעזה.

סמ"ר יונתן דין חיים בן 25, מרמת גן, לוחם בגדוד הנדסה 603, עוצבת ׳סער מגולן׳ (7), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. יונתן עלה לישראל מניו יורק באוקטובר 2020, בסיוע ארגון "נפש בנפש", כדי להתחיל את לימודיו באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2022 כשהיה בן 23, יונתן בחר להתנדב לשירות צבאי והתגייס כחייל בודד לחיל ההנדסה הקרבית.

סמ"ר חיים מאיר עדן, בן 20 מרחובות, לוחם בגדוד 13, חטיבת גולני, נפטר מפצעיו היום לאחר שנפצע ב-7 באוקטובר. עיריית רחובות מסרה כי "אנו מחבקים את המשפחה על האובדן הכבד, משתתפים בצערה הגדול ושולחים תנחומים מקרב לב".

בנוסף 13 לוחמים נפצעו קשה בקרבות ברצועה ושני חיילים במצב קשה מפגיעת טיל נ"ט בגבול לבנון:

לוחם מגדוד 53, עוצבת ׳ברק׳ (188), נפצע באורח קשה אתמול בקרב בצפון רצועת עזה. קצין ושני לוחמי צה"ל מגדוד ההנדסה 603, עוצבת ׳סער מגולן׳ נפצעו באורח קשה אתמול בקרב בדרום רצועת עזה.

כמו כן, קצין וצוער מגדוד גפן, בה"ד 1, נפצעו באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. עוד נמסר כי שני לוחמי צה"ל במילואים נפצעו באורח קשה כתוצאה מירי לעבר מוצב צה"ל משטח לבנון אתמול.

בנוסף לוחם מסיירת גולני, נפצע באורח קשה היום בקרב בצפון רצועת עזה. קצין במילואים מיחידה 6017 של חיל הרפואה נפצע באורח קשה היום ברצועת עזה.

כמו כן, לוחם במילואים מגדוד 93, חטיבת כפיר נפצע באורח קשה היום בקרב בצפון רצועת עזה וכן מפקד מחלקה ומפעיל צמ"ה מגדוד 93, חטיבת כפיר נפצעו באורח קשה בצפון רצועת עזה. שני לוחמי מילואים מגדוד 79, חטיבה 14 נפצעו באורח קשה בקרב במרכז רצועת עזה.