שר הביטחון, יואב גלנט נכנס היום לצפון רצועת עזה שם נפגש עם מפקדים ולוחמים מגדוד המילואים 969 של אוגדת עזה הפועלים באזור בית חאנון.

בהמשך, שר הביטחון קיים תצפית יחד עם מפקד אוגדת עזה, תת אלוף אבי רוזנפלד ומפקד החטיבה הצפונית, אלוף משנה חיים כהן על המרחב הצפוני בו פועלים כוחות צה"ל.

"צה"ל – סדיר ומילואים, ביחד עם שירות הביטחון הכללי נלחם בכל רחבי רצועת עזה עכשיו - צפון הרצועה, דרום הרצועה. אתם פועלים מעל הקרקע ומתחת לקרקע ואתם מבינים את החשיבות של הפעולה שלכם".

"יש הצלחות מאוד גדולות נגד החמאס, ויש לזה ביטויים מאוד מובהקים – אלפי מחבלים הרוגים, מאות מפקדים ברמות השונות, ממח"טים ומטה, ואנחנו גם נגיע לצמרת ההנהגה של הארגון הזה. ותשתיות – מנהרות, תשתיות אמל"ח, מחסני תחמושת, הוציאו מפה מאות מחשבים עם חומר מודיעיני, וכמובן חדרי קשר וחמ"לים, וכל מה שאתם רוצים".

"אין עוד שטחים כאלה בעולם בהכנה להגנה – מתחת לקרקע, מעל הקרקע, בניינים גבוהים, מערביים וכן הלאה. ולכן, התהליכים הם איטיים, שיתוף פעולה של חיל האוויר, כוחות היבשה, חי"ר, שיריון, הנדסה, ארטילריה מסייעת, כוחות ים מסייעים, הכל עטוף עם מודיעין חזק ומערכת פיקוד ושליטה טובה. ולכן, המכונה הזאת נוסעת, היא מכרסמת את עזה, היא מכרסמת את החמאס, אבל זה לוקח זמן, והיעדים שלנו הם מאוד ברורים – אנחנו מתכוונים לחסל את ארגון החמאס".

"מה שמבדיל בין ההישג מול כל גדוד ברצועה, מהצפון ועד הדרום, לבין זה שהוא מחוסל, הגדוד הזה של חמאס, מותנה רק בדבר אחד – במה צה"ל יעשה. אין איראנים, ואין חיזבאללה, ואין פיצול בחברה הישראלית, אין את כל החלומות שלהם".

"נשאר רק דבר אחד – צה"ל יפעל או לא יפעל? אם הוא יפעל התוצאה ברורה ומי שרוצה דוגמאות ילך לבית חאנון ויראה, שילך לשאטי ויראה – זה הסיפור".

"כמו שאני ממוקד בלחסל את החמאס בעזה, ולהרתיע את חיזבאללה ולהיות מוכן לכל פעולה שתהיה נגדו, אני גם חושב שצריך להגן על כל מה שקשור לדבר הזה שקוראים לו מילואים. אם לפני חודש היו אנשים שחשבו שלא צריך מילואים, היום הם יודעים – המילואים הם כמו הסדיר".

"ודבר אחד אני יכול להבטיח לכם, אנחנו ננצח, אין אפשרות אחרת. אנחנו ננצח בזכות הפעולה שלכם ושל החברים שלכם. תודה רבה חברה".