נתנאל מנחם איתן
נתנאל מנחם איתןצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל התיר לפרסום את שמו של לוחם צה"ל סגן נתנאל מנחם איתן שנפל בקרב ברצועת עזה.

איתן, בן 22 מירושלים, שירת כלוחם ביחידת 669 וצוער בגדוד 'גפן', בית הספר לקצינים. הוא נפטר מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה ביום שישי האחרון בקרב בצפון רצועת עזה.

בנוסף, קצין בגדוד 50, חטיבת הנח"ל, נפצע באורח קשה בקרב בצפון הרצועה, לוחם במילואים בגדוד 9215, חטיבת ׳אגרוף הברזל׳ (205), נפצע באורח קשה בקרב במרכז הרצועה.

כמו כן, לוחם בסיירת נח"ל נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה, קצין במילואים בגדוד הנדסה 271, עוצבת ׳חוד החנית׳ (55), נפצע באורח קשה בקרב בדרום הרצועה.

בנוסף, לוחם במילואים בגדוד הנדסה 271, עוצבת ׳חוד החנית׳ (55), נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

אלישיב (25) אח של סגן איתן סיפר "זה נורא קשה, געגוע בלתי נתפס. העובדה שיותר לא אחבק אותו ולא אראה את החיוך שלו. כל פעם הוא היה רואה אותי ואומר לי עם חיוך 'הו! אלישיב'. הדבר היחיד שאני מצליח לחשוב עליו זה שהוא היה בן אדם של נתינה , מגיל 13 הוא היה מתנדב בהמון מקומות. אמרתי לו שאני מבטיח שאני לוקח את הדברים שהוא עשה, שזה רק לעזור אחד לשני ושזאת תהיה דרך החיים שלי - כמו שהוא היה בקרב".

על נסיבות נפילותו סיפר האח, "עשו להם מארב, היה פיצוץ והוא אמר למי שהיה איתו 'עצור' והוא הלך וגם חטף כדור. במכתב שהוא שלח לנו הוא כתב שזאת זכות להילחם למען המדינה הזאת. הוא היה הדבק של המשפחה. היה לו חשוב שנשמח את ההורים, כל שישי כשהוא היה מגיע היה דואג לוודא מראש שתהיה אווירה טובה, שנשיר שירי שבת ושלא נריב".

שני, בת דודתו של סגן איתן, ספדה לו: "זה בן דוד שלי נתנאל, כשמו כן הוא. נתן מכל ליבו, תמיד, לכל הסובבים אותו וכך גם בשירותו הצבאי ביחידה המובחרת 669 שבה יצאה לקצונה. אין אנשים כאלה, צדיק אמיתי. וגם עכשיו אחרי מותו תורם איבריו לאחרים. הלב שלי שבור. ברוך דיין האמת".