גלי צה"ל
גלי צה"לצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת צבי סוכות פנה הערב (ראשון) לרדיו 'גלי צה"ל' ומשרד הביטחון בדרישה שיזמנו את המגיש עידן קוולר לבירור דחוף לאחר שהוריד משידור את יצחק בונצל, אביו של סמ"ר עמית ז"ל, מהסיבה שתקף את התקשורת.

במכתב כתב סוכות: "התנהלות חמורה זו, כנגד אב ששכל את בנו מספר ימים קודם לכן, אינה ראויה בכל אמצעי תקשורת שהוא, אך חמורה היא עוד יותר כאשר מדובר בתחנת הרדיו של צבא ההגנה לישראל. זוהי התנהלות שהציבור הישראלי לא מוכן לשאת כנגד אלו שהקריבו את היקר מכל".

עוד הוסיף: "לא יתכן כי בזמן בו משמיעים חדשות לבקרים קריאות להפסקה מוחלטת של המבצע הצבאי מצד משפחות שכול, ביקורת לגיטימית על כלי התקשורת מצד הורים לחיילים שנפלו בקרב תיתקל בסתימת פיות בתחנת הרדיו הצבאית".

לסיכום כתב סוכות: "נוכח כל האמור לעיל, ובשים לב לתפקידה ואופיה של התחנה כתחנת רדיו צבאית, אבקש לקיים בירור דחוף בנושא ולטפל בו במלוא החומרה".

בונצל ביקש בשידור: "אני מבקש מהעם, כבו את הטלוויזיה, אל תתנו לרעל להיכנס לכם לאוזניים". הוא מתח ביקורת על המרואיינים: "מביאים לנו אלופים מלפני מאתיים שנה, הם לא יודעים כלום, הם יושבים, לא מכירים את התוכניות, מטפטפים רעל ורעל, מעלים את מחיר השבויים בלי לשים לב".

בונצל הוסיף: "לא ראיתי תוכנית שנפתחה בתפילה לשלום המדינה. לכן, אנחנו העם ננצח אתכם התקשורת, נכבה את הטלוויזיה".

השדרן עידן קוולר עצר אותו ואמר: "אני אעצור אותך כי אתה לא מפסיק, אתה פוגע בי ובמקום העבודה שלי, נגמר, אני לא יכול לשאת את זה, אני משתתף בצערך העמוק, אני לא יכול לשאת את זה יותר".

לאחר שהורד משידור אמר קוולר: "גם אני לא צופה בטלוויזיה כי קשה לי ונשבר לי אבל צוותים של אנשים שעושים עבודה ונמצאים בשטח תחת אש כדי להביא את הקולות. באיזשהו שלב יש גבול, גם אני בן אדם וגם לי קשה".