קצין צה"ל סרן (במיל') מני קלכהיים שנפצע באורח בינוני בפיגוע דקירה אתמול (ראשון) בתחנת דלק בבנימין, שוחרר מבית החולים שיבא לאחר שקיבל טיפול רפואי, ופגש את הכוחות שהחזיקו במחבל שפגע בו.

הוא ביקש להעביר מסר דרך המחבל שצולם על ידי החיילים: "מי שמרים יד על יהודי - לא יהיו לו חיים. הדין שלו בגיהנום. הארץ הזו היא שלנו ואנחנו נמשיך לחיות פה. מי שרוצה למות - שילך למקום אחר".

אמש שיחזר קלכהיים, תושב עטרת ואב לשבעה, את הרגע שבו הבין שנפצע בפיגוע. "בדרכי הביתה בעטרת שבבנימין חזרה מפעילות של יחידת המילואים שלי, עצרתי בחנות נוחות בתחנת הדלק ברנתיס. כשהייתי בקופה הרגשתי מכה חזקה מאחור וראיתי מישהו בורח מהחנות. התחלתי לרדוף אחריו ויריתי לעברו. ככל הנראה פצעתי אותו", סיפר קלכהיים.

הוא הוסיף "ברוך השם שאני עמדתי שם, קצין במדי צה"ל עם נשק ארוך שיכול להגיב, אבל ייתכן שתושב או תושבת אחרים היו יוצאים אחרת".

"החמאסניקים שאנחנו כרגע במלחמה איתם בעזה - נמצאים גם לידינו ביו"ש. הם לא רוצים את הקיום שלנו ואת החיים שלנו. צריכים להילחם להם בכל מקום. תודה לקב"ה שהציל אותי", סיכם.

פצוע הפיגוע הוא בנו של הרב עוזי קלכהיים מחשובי רבני ישיבת מרכז הרב שהלך לעולמו לפני 30 שנה לאחר שלקה בליבו.

מפקד הגדוד שעצר את המחבל: "נמשיך לתקוף ולהגן בגזרתנו"דובר צה"ל

מפקד גדוד 8211, סגן אלוף יקי קליין סיפר על סגירת המעגל המהירה של כוחותיו יחד עם מודיעין מדויק בזמן אמת שהביאה לתפיסתו של המחבל שביצע את הפיגוע.

"בוצע פיגוע דקירה בתחנת דלק רנתיס, מיד לאחר הפיגוע גדוד 8211 נכנסנו פנימה לכפר רנתיס ותוך חצי שעה מרגע האירוע תפסנו את המחבל ועצרנו אותו. גדוד 8211 ימשיך לתקוף ולהגן בגזרתו", דברי דיין.