ישי כהן, שאשתו מבשרת נפצעה הבוקר (שני) בפיגוע ירי בבנימין, סיפר לערוץ 7 כיצד הבריח באמצעות נשקו את המחבל בזמן שיצא לאפטר מהמלחמה בעזה.

כהן נהג ברכב והבחין בירי ומיד פתח באש מנשקו והצליח להבריח את המחבלים ובכך להגן על בנו התינוק בן החודש שלא נפגע.

הוא שיחזר את רגעי הפיגוע: "בדרך לבית קפה להתרעננות אשתי אומרת לי 'יורים עלינו' ואני רואה מאחורה שהיא מלאה דם ואני רואה מחבל עם נשק ארוך ממשיך לירות. עצרתי את הרכב, הוא התקדם, הנשק היה לידי ויריתי בו".

הוא המשיך: "אשתי אומרת לי שיש לה חורים גדולים בגוף, יריתי על המחבל שוב והוא חזר לרכב ונעלם. נס לגמרי, התינוק שלנו לא קרה לו כלום, כדור עבר מעליו".

על אשתו סיפר: "היא בהכרה, הכדורים פגעו בה, היא תהיה בסדר. הנשק הציל אותנו, המחבל בא לעשות ווידוא הריגה. לא רציתי להתקרב אליו יותר מדי בגלל התינוק".

הוא סיפר כי אחרי ההתאוששות הוא יחזור לעזה להמשיך להילחם. "כולם רוצים לגמור עם המלחמה עד הסוף, שיתנו לנו את כל הכוח, צה"ל עובד חזק".

הוא מתח ביקורת על התקשורת: "בעזה יותק קל, אתה יוצא הביתה שומע את התקשורת, זה מחליש את כולנו. שם בפנים הרוח היא חזקה והמפקדים הם תותחים, כולם אחד אחד. בפנים מורכב, צריך לתת לנו יותר גב".

הרכב בו נסעו בני הזוג כהן ספג לפחות עשרה קליעים. הם המשיכו בנסיעה עד לכניסה ליישוב שם טיפלו במבשרת חובשים ופראמדיקים של מד"א ופינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים שם הועברה לבדיקות ולהמשך טיפול.

שירה ליבמן, מנכ"לית מועצת יש"ע ובעלה ישראל ליבמן (אחיו של אליהו ליבמן שבנו אליקים חטוף בעזה) היו עדי ראייה לפיגוע.

"היינו בדרכנו לירושלים לאחר שניחמנו את משפחתו של גיבור ישראל, יצחק בן בשט הי"ד. מעט אחרי היישוב עטרת שמענו צרור יריות מצידי הכביש, מחבלים שפלים זיהו משפחה צעירה שנסעה מלפנינו והחלו לירות. בחסדי ה', אם צעירה לתינוק בן חודש וחצי נפצעה בכתפה אך התינוק יחד עם בעלה והרכבים שאחריה, כולל אנחנו, לא נפגענו", סיפרה ליבמן.

היא הוסיפה: "מדינת ישראל, ואומות העולם חייבים להבין שביהודה ושומרון, האויב עדיין מנסה להרים ראש. אנחנו ערים ורואים את צה"ל שפועל ללא הפסקה בכל אזורי יהודה ושמרון, ומבקשים ממנו להמשיך ולפעול ביד קשה ובכל האמצעים העומדים לרשותו. ולכל מבקשי רעתנו, אני אומרת במיוחד בבוקר זה, לא ניכנע לטרור. אנחנו נמשיך לחיות כאן ולהתפתח בכל חבלי ארץ אבותינו".