שמונה חללי צה"ל
שמונה חללי צה"לבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר לפרסום הבוקר (ראשון) את שמותיהם של שמונה חללי צה"ל נוספים שנפלו בקרבות בעומק רצועת עזה.

בקרב בדרום הרצועה נפלו אתמול שלושה מלוחמי גדוד ההנדסה 603:

סמ"ר אוראל בשן, בן 20 מחיפה; סמ"ר גל הרשקו, בן 20 מיפתח: בשן חגג לפני כחודש את יום הולדתו, אז אימו ברכה אותו בעמוד הפייסבוק שלה: "הגבר שלי חוגג 20. מתפללת כל היום שתחזור אליי לשלום, שמח ומאושר, בריא בבריאות הגוף והנפש, מחוזק, לעטוף אותך ולנשק, להריח אותך ולהמשיך להציק לך כמו שרק מאמו יודעת. אמשיך לעמוד לצידך לנצח. הלב שלי מתגעגע אליך בגעגוע שלא ידע כמותו מעולם! גאה בך על מי שאתה ומה שאתה נותן לעולם. שהמזל יאיר לך פנים ושיהיה לך רק טוב בחיים".

"אתה תדאג לשמור על עצמך ולכל השאר אני אדאג! אתה הלב שלי, הנשימות שלי, אתה הנסיך של הבית. תחזור אלינו במהרה ילד שלי, מחכים לך בבית. יום הולדת שמח לב טהור שלנו".

בקרב נפל גם הפרמדיק מעוצבת "געש" (36) סמ"ר איתמר שמן, בן 21 מלפיד שלחם עם גדוד 77. חברו ליעד אגי ספד: "מלבד איש מקצוע ומטפל טוב איתמר היה בראש ובראשונה אדם עם לב ענק. איתמר היקר, תודה רבה שנפלה בחלקי הזכות להיות זה שמעצב לך את הדרך, אוהב אותך ואנציח אותך תמיד".

בנוסף, בקרב נפל גם סמ"ר דוד בוגדנובסקי, בן 19 מחיפה. דוד, אוראל וגל יחד עם הפרמדיק איתמר נפלו בתקרית שבה טיל נ"ט RPG פגע בנגמ"ש מסוג נמ"רה של גדוד 603 מההנדסה הקרבית. הפגיעה בנמ"רה בוצעה עם טיל ה-RPG ששוגר מטווח קצר על ציר טאנצ'ר בדרום הרצועה, בפאתי חאן יונס.

במרכז רצועת עזה נפלו אתמול חובש ולוחם מגדוד המילואים 7810:

רס"ר (במיל') נדב יששכר פרחי, בן 30 מהרצליה. ראש העירייה משה פדלון ספד: "העיר הרצליה כואבת ואבלה על נפילתו של רס"ר נדב יששכר פרחי ז"ל. נדב עלה עם אשתו מפריז לפני שנים, מתוך ערכי הציונות ואהבת הארץ".

"בצבא שירת בתפקיד חובש. בחמש השנים האחרונות התגורר עם משפחתו בהרצליה. נדב השאיר אחריו אישה ושני ילדים קטנים. אנו משתתפים בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

רס"ר (במיל') אליהו מאיר אוחנה, בן 28 מחיפה. אוחנה, בוגר הישיבה התיכונית ביבנה, יובא למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

יעקב שטרית, יו"ר ועד שכונת נווה שאנן בה התגורר אוחנה קרא בפוסט בפייסבוק: "אנו התושבים ניפגש בשעה 14:00 וניצור שרשרת אנושית של שני טורים שתתחיל מרחוב אשר 4 ועד ליציאה לרחוב הגליל. נגיע עם דגלי ישראל, נלווה את המשפחה ונחלוק כבוד אחרון לרס"ר אליהו מאיר אוחנה ז"ל".

בקרב אחר באזור נפלו שני לוחמי גדוד המילואים 6646, רס"ל (במיל') אליסף שושן, בן 23 מירושלים, לוחם בגדוד 6646; ורס"ל (במיל') אוהד אשור, בן 23 מכפר יונה.

בעיריית כפר יונה ספדו לאשור: "אוהד, בוגר בית הספר השש שנתי 'איש שלום', היה קפטן אהוב ומשמעותי בקבוצת הרובוטיקה BumbleB #3339, תמיד נכון לסייע בסבלנות ובהכלה והיה קרוי בחיבה 'הג'ינג'י שלנו'. מטובי בנינו. אנו מחבקים את המשפחה בשעתה הקשה ונמשיך ללוותה ולעמוד לרשותה בכל עת".

בתקריות השונות נפצעו עוד שישה לוחמים באורח קשה, שמשפחותיהם עודכנו.

אליסף ואוהד עסקו בפעולה להרחבת פרוזדור נצרים שמבתר את הרצועה מצפונה לדרומה והאמר בו נסעו עלה על מטען צד שהופעל לפי החשד על ידי מחבלים שהגיחו מפיר בצד הדרך.

שני לוחמי המילואים הנוספים, נדב ואליהו מחטיבה 11, נהרגו במהלך פיצוץ של מבנה ממולכד בו שהו גם מחבלים. הכוח ניהל במקום קרב שבסיומו חוסלו המחבלים.

מתחילת הפעולה הקרקעית בעזה נהרגו 152 לוחמים, 13 מהם בסוף השבוע האחרון. מתחילת המלחמה - 485 חללי צה"ל.

אתמול הודיע דובר צה"ל על נפילתם של סמ"ר ניר רפאל קנניאן, סמ"ר בירהנו קאסיה, רס"ר במיל' שי טרמין, רס"ב במיל' אלכסנדר שפיץ סרן אושרי משה בוצחק.