רס"ר שי טרמין
רס"ר שי טרמיןצילום: דובר צה"ל

שולמית, אימו של רס"ר שי טרמין שנפל בסוף השבוע בקרב ברצועת עזה ספדה לבנה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב' וסיפרה על דמותו המיוחדת.

"התעוררתי בשש בבוקר בבהלה מחלום, ובו אני רואה את עצמי עומדת בחלון חדר השינה שלי וצועקת - 'רק לא שי'. ביום שישי בלילה פתאום דפקו בדלת. כולם ישנים, מבול בחוץ. הצצתי, וראיתי נציגי צה"ל - צרחתי לבעלי", סיפרה.

עוד אמרה: "זה לא מתעכל. אני מרגישה שאני עוד בסרט. איך אפשר לעכל דבר כזה? אחרי הלוויה - פשוט לא הייתי בעולם הזה".

"הוא התגייס לפלוגת עורב צנחנים. כשהשתחרר קיבל חייל מצטיין. המפקד שלו אמר לי - 'שלומית, מעבר לזה שהוא באמת היה חייל למופת, כולם קראו לו האבא של החיילים'. הוא דאג תמיד לכל הצוות".

עוד סיפרה על דמותו של בנה שנפל בקרב: "שי היה נסיך. אין מקום שהגיע אליו ולא אהבו אותו. הוא עבד בהפקות של סדרות בטלוויזיה, קיבלנו מהם סרטים. בכלל לא ידעתי כמה אהבו אותו, צילמו אותו וחיבקו אותו. סיפרו לנו שעבד מבוקר עד לילה, ואף פעם לא התלונן".

"לפני שנה אחיו הצעיר חלה בסרטן. שי היה הראשון שהגיע לבית חולים, והחליט שאני ובעלי לא ישנים שם. הוא ואחיו עמית החליטו שהם ישנים שם איתו, לא עזבו אותו לרגע. הם היו איתו, ישנו איתו במיטה, שרו לו שירים, חיבקו אותו ולא ישנו בלילות".

טרמין סיפרה כי לבנה הייתה תכנית להתחיל ללמוד עבודה סוציאלית: "הוא אהב לעזור לאנשים וזה כל כך התאים לו. הוא אמר לי 'אמא, לא מעניין אותי הכסף. אני צריך את מה שבלב".