גבעת שדה יהונתן
גבעת שדה יהונתןצילום: באדיבות המצלם

תושבי הגבעות טוענים כי אחרי ההרס שביצע המנהל האזרחי הבוקר (שני) בגבעת אור מאיר הסמוכה לישוב עפרה בבנימין יש כוונה להרוס שתי נקודות התיישבות נוספות בבנימין ובגוש עציון.

הם שיגרו מכתב לשר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' בו דרשו ממנו להורות על עצירת ההרס.

"הבוקר, בזמן שחיילנו מחרפים את נפשם בחזית, החליטו במנהל האזרחי לבצע הרס נפשע בגבעת אור מאיר בבנימין. עשרות שוטרים ופקחים פשטו על הגבעה, החריבו את בתי המגורים במקום, והחרימו את מכשירי הפלאפון של התושבים בנוסף לציוד רב ושקתות המים של עדר העיזים שבגבעה", כתבו התושבים.

הם הוסיפו "עוד לא התאוששנו מההרס, וכבר הגיעה לידינו הידיעה כי בכוונת המנהל האזרחי להמשיך את מסע ההרס בטווח הזמן המיידי, ולבצע הרס של שתי נקודות התיישבות נוספות בבנימין ובגוש עציון - שדה יונתן הסמוכה למכמש ונקודת התיישבות נוספת בסמוך לישוב פני קדם".

"כל פגיעה בהתיישבות החלוצית שבולמת בגופה את הקמת המדינה הפלסטינית בשטח היא פשע ממדרגה ראשונה, אך מעשה שכזה בעיצומה של המלחמה בזמן שלוחמינו מוסרים את נפשם בחזית הוא פשע חמור שבעתיים", הזהירו התושבים.

לטענתם ההריסות מתבצעות על רקע קמפיין 'אלימות המתנחלים'. "במודע או שלא במודע מיישרת ממשלת הימין קו עם הקמפיין המרושע ומאפשרת למסעות ההרס הללו להימשך".

"אנו קוראים לך להשתמש בסמכותך כשר במשרד הביטחון ולהורות במיידי על עצירת ההרס המתוכנן, לצד הבהרה מפורשת וחד משמעית כי שום פעולות כנגד ההתיישבות לא יתקבלו בשום צורה ואופן", חתמו התושבים את מכתבם לשר סמוטריץ'.