הנשיא פגש לוחמים ו'הקדיש' פגז לחמאס
הנשיא פגש לוחמים ו'הקדיש' פגז לחמאסצילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ביקרו היום (שני) גדודי מילואים שנמצאים בעוטף עזה.

תחילה, הגיע הנשיא לתקומה, שם התקבל על ידי קצין המילואים הראשי, תא"ל בני בן ארי, ומפקד גדוד 531, סא"ל במיל׳ תום כהן. הוא קיבל סקירה על העשיה המבצעית של גדוד המילואים על ידי המפקדים, קיימו שיח פתוח עם החיילות והחיילים המשרתים במילואים.

לאחר מכן, ביקר הנשיא במוצב נחל עוז. את פניו קיבל מג"ד 7020, סא"ל במיל׳ שמעון לוגסי, שנתן סקירה מבצעית אודות פעילות הגדוד, יחד עם החיילים והלוחמים.

הנשיא ביקש לחזק את לוחמי המילואים ולהביע את תודתה של מדינה שלמה, על תרומתם המכרעת במלחמה ואמר: "על המלחמה הזאת ילמדו עוד שנים רבות. לכן מה שאתם עושים זה מרכיב חיוני וקריטי בניצחון".

"אני מבקש להגיד לכם תודה, זה לא פשוט בכלל, ולא מובן מאליו, שכבר למעלה מחודשיים אנשים נמצאים פה. עוזבים הכל ומגיעים מכל מקום ומקום. אנחנו לוקחים על עצמנו את המשימה להעצים את ההוקרה למילואימניקים - וההוקרה לא רק בתעודות, אלא בחיי המעשה. בעסק הקטן, בלימודים, בכל סיוע", הוסיף הרצוג.

לדבריו, "זה לא הזמן עכשיו למלחמות. אפשר להתווכח, אבל צריך לדעת איך להתווכח, ולא לגלוש למקומות של השישי באוקטובר. מה שיש פה, זה הפסיפס הכי יפה של העם הזה. חשוב לי להעביר מסר גם למשפחות, זה יגמר, ואתם תחזרו הביתה. תהיו בריאים, תשלימו את המשימות שלכם ותחזרו הביתה בשלום".