אלישע יהונתן לובר ז"ל
אלישע יהונתן לובר ז"לצילום: באדיבות המשפחה

מועצת בית אל הודיעה הערב (שני) על נפילתו בלחימה בעזה של בן היישוב יהונתן לובר הי"ד בן ה-24 בנם של חגי ותחיה לובר.

"ליבנו עם אובדנה הכבד מכל של משפחת לובר היקרה עם היוודע הבשורה המרה. צוותי המועצה עומדים לצד המשפחה ויסייעו בכל הניתן", נמסר מטעם המועצה.

יהונתן הוא בן דוד של הלל ויגל יניב הי"ד שנרצחו בחווארה לפני מספר חודשים והוא הנכד השלישי שנפל בשנה האחרונה לרב שמואל יניב. הוא הותיר אחריו אישה בהיריון, בן, הורים ושמונה אחים.

שעתיים לפני נפילתו של אביו העלה סרטון בפייסבוק של נכדו מתרגש מלראות את תמונת אביו בטלפון. "תראו מה קורה כשהנכד שלי רואה את אבא שלו בטלפון, לאחר שלא ראה אותו שבועות ארוכים בזמן שאביו נלחם בעזה", כתב.

הסרטון המרגש - שעתיים לפני שיהונתן לובר נהרגמתוך הפייסבוק

האב השכול מייסד תיאטרון "אספקלריא" חגי לובר כתב: "מתוך עוצמה גדולה של עם ישראל כולו ומתוך הבנת השעה הגדולה בה עם ישראל משמיד את הרוע הצרוף מהעולם, לצד צער אישי עמוק בתהומות הכאב, אנו מודיעים על נפילת בנינו היקר והאהוב יהונתן לובר הי"ד".

"בשם עם ישראל כולו אנו גאים בו ומודים לו על שהיה שותף במחיקת הרע בעולם ובהשמדת אוייבינו. אין בליבנו על הקדוש ברוך הוא , אין בליבנו על ממשלת ישראל , אין בליבינו על צה"ל וההחלטות של מפקדיו בשטח. אנחנו מחבקים את כל עם ישראל ומבקשים מהתקשורת ומכל אחד בעם שלנו אנא , יום אחד של אחדות לעילוי נשמתו אנא אל תכתבו ואל תשדרו שום דבר של מחלוקת, אנא, דברו טוב הבליטו את הטוב במקבלי ההחלטות ובעם הנפלא שלנו שיהונתן היה גאה להלחם בשבילו".

"אנא יום אחד של אחדות ודיבורים טובים . יהונתן כל כך יהיה שמח למעלה. מי יתן ונזכה לניצחון שלם ומהיר ולהחזרת חטופינו האהובים שיונתן כל כך קיווה והתפלל שיחזרו", הוסיף האב השכול.

יהונתן היה בוגר ישיבת רועה ישראל שבישוב יצהר בשומרון, "נעים הליכות, מחובר לסובבים אותו ותמיד יודע להעלות חיוך אצל מי שבקרבתו. ידע לשלב לימוד בבקיאות ובעיון, יחד עם חיבור פנימי לתורת החסידות, והזדהות עמוקה עם תהליכים נפשיים. היה רכז נוער משקיע ומחובר לחניכים", אמרו בצער גדול בישיבה.

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, ספד: "תושבי בית אל מבכים על נפילתו של הלוחם אלישע יהונתן לובר הי"ד בקרב ברצועת עזה. אלישע גדל בבית אל, בנם של חגי ותחיה לובר, ואח ל-8 אחים כאשר 2 מהם נלחמים כעת בעזה. אלישע התגורר ביצהר עם אישתו ההרה ובנו ויצא למילואים ברגע בו נקרא לדגל באמונה ובנאמנות. ליבנו עם אובדנה הכבד מכל של משפחתו עם היוודע הבשורה המרה. 'הרנינו גוים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו'".

"אנחנו נמשיך להיאבק ולהילחם כדי שמטרות המלחמה יושגו במלואן. נפילתו של אלישע הי"ד לא תהיה לשווא ורק ניצחון מוחץ, מוחלט וברור ירגיע אותנו. מיטב בנינו מוסרים את נפשם למען העם והארץ ועלינו להיות ראויים להם, להקרבה שלהם", הוסיף אלון.

יהונתן היה בן הישוב יצהר וגם עובד המועצה האזורית שומרון, ראש המועצה יוסי דגן ספד: "יהונתן היה מתפארת גידולי ההתיישבות בשומרון, נפל מות גיבורים בהגנה על עם ישראל ומדינת ישראל. היה מתנדב, בן למשפחה מפוארת מבית אל, ורק החל את חייו הצעירים עם אשתו אביה ביצהר. הלב נשבר לחשוב על המשפחה הצעירה. שרק החלה את חייה. על הבן שלא יכיר את אביו. מועצה אזורית שומרון תחבק את משפחת לובר היקרה ותסייע לה בכל שניתן".

לפני מותו כתב יהונתן לנוער הישוב יצהר אותו הדריך בעבר: "אנחנו פה עדיין מתאמנים, עכשיו בשבת זה הזמן לנשום תורה, להתאפס מה ה' רוצה ממני. מבסוט מכם אש על ההתנדבות. חולה עליכם, בטוח שאתם מתגעגעים אלי. והוסיף: "תתפללו עלי".