האודישן של שאול גרינגליקקשת 12

סרן במיל' שאול גרינגליק שנפל ביממה האחרונה בקרב ברצועת עזה הופיע לפני מספר שבועות כמתמודד בתוכנית "הכוכב הבא".

גרינגליק הופיע בפני השופטים כשהוא עם מדי צה"ל וביצע את הלהיט "עטלף עיוור" של הזמר והיוצר חנן בן ארי.

לאחר האודישן הוא החליט לפרוש מהמירוץ ולהילחם בעזה כשהוא מסביר את הצעד במסר: "דמיינתי את השנה הזאת אחרת, שנה של שאיפות והגשמת חלומות. עכשיו אני חי חלום ישן, להילחם בשביל המדינה ואנחנו כרגע באמצע הלילה... חלום חדש ואחר יצטרך לחכות קצת. תודה על מילים חמות ומפרגנות וגם על הביקורות. מקווה שהתקופה הזאת חולפת ושתחלוף מהר".

הוא הוסיף: "מבטיח להמשיך להילחם על המדינה הזאת שאני אוהב וגם על החלומות שלי בעתיד. כרגע יש רק דבר אחד בראש שלי וזה להמשיך להילחם בחושך עד שנראה את האור. בזאת הסתיימו שידורינו לעונה הקרובה".

מהפקת התוכנית נמסר: "הלב נשבר. משפחת קשת 12 וטדי הפקות כואבים את מותו של שאול גרינגליק, קצין לוחם בחטיבת הנח"ל שנפל היום בקרב בצפון רצועת עזה. שאול השתתף בעונה הנוכחית של הכוכב הבא וריגש את כולנו. אנו מוסרים תנחומינו ומשתתפים בצערם העמוק של בני המשפחה והחברים. הפרק הבא של הכוכב הבא יוקדש לשאול. יהי זכרו ברוך".

אסי עזר, מנחה התוכנית, כתב: "שאולי היקר נפל בעזה. נפגשנו רק פעמיים, בראיון לפני האודישן לכוכב ובאודישן עצמו. פגישות קצרות, אבל לא היה צריך יותר מזה כדי לראות את הקסם שבו. איש חייכן. כזה שאתה מיד רוצה שיהיה חבר שלך. זמר בחסד, עיניים טובות. ועכשיו הוא איננו. אני מבקש לשלוח את תנחומי, בשמי ובשם כל צוות התוכנית, למשפחה שלו. הלב של כולנו מלא צער. הלוואי והסיוט הזה יגמר כבר. יהי זכרו ברוך."

גרינגליק, בן 26 מרעננה, קצין בגדוד 931, חטיבת הנח"ל, נפל בקרב בהיתקלות מול מחבלים בדארג' תופאח, המעוז האחרון של חמאס בו צה"ל מתמרן בצפון הרצועה.

יחד איתו נפל רס"ן שי שמריז, בן 26, ממרכז שפירא, מפקד פלוגה בגדוד 931, חטיבת הנח"ל. שי הוא ההרוג ה-14 מהמכינה בעלי.

יחד איתם הותר לפרסום שמו של רס"ר במיל' מאור לביא, בן 33 מסוסיה, לוחם בגדוד 450, חטיבת ביסל"ח, שנפל בקרב במרכז רצועת עזה.