המפגש של תושבי קבר רחל עם שוטרי המג"במדרשת בני רחל

במתחם קבר רחל התקיים אתמול 'על האש' לכ-65 חיילי משמר הגבול האחראיים על גזרת קבר רחל. 

את האירוע ארגנו הישיבה וההתיישבות שליד קבר רחל,  באדיבותו של הרב יצחק מינקוביץ', ראש ישיבה בפלורידה ומשפחתו, שבאו במיוחד לארץ כדי להביע תודה והערכה לכוחות הביטחון בימים אלו.

במהלך האירוע נשא דברים ראש ישיבת בני רחל הרב אליהו אלקסלסי: ''אנחנו בזמן מאוד קשה לעם ישראל, אבל אנחנו יודעים שעת צרה היא ליעקב - וממנה ייוושע, דווקא מתוך הצרה הגדולה הזו תצמח ישועה בקרוב''.

בהקשר לגיזרה העוינת של בית לחם המקיפה את מתחם הישיבה והקבר, הרב הוסיף: ''צריך לדעת, זה לא רק בעזה, גם פה מעבר לחומה יושבים אותם אנשים, אם בכלל אפשר לקרוא להם 'אנשים'''.

לשאלת הרב מינקוביץ' האם יתכן שמחבלים מבית לחם נמצאים לא רק מאחורי החומה, אלא גם כאן מתחתינו, במחילות תחת האדמה, ענו שוטרי המג''ב: ''דבר כזה לא יקרה פה''. השוטרים הבטיחו שאירועים כמו 7 באוקטובר לא יקרו בקבר רחל, ואמרו שזו כרגע המשימה העיקרית שלהם, ''אנחנו נעשה הכול בשביל זה, וגם משום שהמקום הזה חשוב לנו ביותר''.

בעקבות כך, מטעם ישיבת בני רחל נמסר לערוץ 7: "התלמידים והמשפחות שגרות במקום נמצאים בדריכות גבוהה ומשקיעים מאמצים רבים מול גורמי הביטחון הרלוונטיים כדי לחזק את השמירה על ביטחון המתפללים הרבים הפוקדים את קבר רחל מידי יום, ואף פועלים בימים אלו להקים כיתת כוננות שתפעל בעז''ה בתיאום עם המג''ב כדי לחזק את הביטחון במתחם הקבר".