סמוטריץ' בעזה
סמוטריץ' בעזהצילום: דוברות

חבר הקבינט המדיני בטחוני, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הגיע היום (רביעי) לסיור ברצועת עזה ונפגש עם לוחמי המילואים.

סמוטריץ' אמר במהלך הביקור: "אנחנו נחושים להביא את הניצחון. יש הבנה של כלל הגורמים בקבינט על כך שמדינת ישראל לא יכולה לקבל מצב של איומים לצידה ואנחנו נחושים לחסל את החמאס. יקח חודש, יקח שנה, כמה זמן שנצטרך. זו המחויבות שלנו לאזרחי ישראל".

הוא התייחס לתכנית "מגויסים למילואים" עליה הכריז אתמול יחד עם שר הביטחון יואב גלנט ואמר לחיילי המילואים: "התכנית שאנחנו מקדמים היא המקיפה ביותר למשרתי המילואים מאז קום המדינה, ולפני כל המענה הרחב, היא מסמלת הוקרת תודה של העם בישראל. אני כאן גם כדי לשמוע את הצרכים שלכם, אני בשיח ארוך עם משפחות משרתי המילואים ועם מילואימניקים בחזית ובעורף".

סמוטריץ' הוסיף: "התכנית רחבה מאד ונעשה בה דיוקים והתאמות למענים וצרכים נוספים שעולים מהשטח. אנחנו רואים כמשימה עליונה בתקציב 2024 את חיילי המילואים. בע״ה בזכות חיילנו הגיבורים ננצח את אויבנו בכל החזיתות. אתם הרוח הפועמת של צה״ל ושל מדינת ישראל ונעשה הכל כדי לדאוג למעטפת עבורכם".

לסיום, התייחס השר ללכידות החברתית העולה משדה הקרב ואמר: "בכל פעם כשפוגשים את החיילים ואת הרעות המדהימה שיש פה בין חלקי העם, הגוונים והדעות, זה נותן כח גדול לכל מדינת ישראל. תמשיכו במה שאתם עושים, ותפקידנו כנבחרי ציבור להעלות את הרעות הזו על נס ולעשות הכל כדי לשמור את האחדות בעם".