שמואל (זנגי) מידד
שמואל (זנגי) מידדצילום: ארגון חוננו

פרסום ראשון: מנכ"ל ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד הגיש תביעה של חצי מיליון ש"ח נגד העיתונאי אורי בלאו, אתר "השומרים" והעיתון כלכליסט.

התביעה שהוגשה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הגיעה לאחר שבלאו פרסם כתבה באתר השומרים בה נטען כי מידד השתתף בפגישת משפחות החטופים בעזה עם ראש הממשלה וטען במהלכה כי בתו חטופה וכי יהיה מוכן לשלם בחייה כדי לא לעצור את המתקפה על החמאס. 

מידד החליט להגיש את התביעה לבית הדין התורני לענייני ממונות – 'ארץ חמדה' -"בית דין שדן על פי חוקי התורה הוא המקום שראוי לטפל באנשים כאורי בלאו ובמי שמעסיק אותו" אמר מידד.

בכתב התביעה מתאר עו"ד יאדו כיצד בחר העיתונאי בלאו להכפיש את שמו של מידד: "בכתבה הוצג התובע כשקרן – שחקן אשר הציג עצמו בפני ראש הממשלה ומשפחות החטופים וכלל הנוכחים כאב לילדה חטופה המוכן למען ניצחון צה"ל לשלם בבת החטופה שבאמת אין לו, וכך נכתב בכתבה: 'באמצע חודש אוקטובר פגש נתניהו לראשונה נציגים של מספר משפחות חטופים. לפתע נכנס לחדר גם מידד שאין לו קשר ישיר לאף אחד מהחטופים. למרות זאת, עפ"י עדויות הוא אמר לראש הממשלה כי אם הצלת בתו החטופה עלולה לפגוע בניצחון צה"ל הוא מוכן לשלם מחיר זה'". לאחר פרסום הכתבה באתר השומרים היא פורסמה באתרים כלכליסט ו-ynet.

כתב התביעה המלא

יאדו מדגיש בכתב התביעה כי מידד הגיע לפגישה כנציג 'פורום תקווה' המאגד משפחות חטופים וכי לא פצה את פיו לכל אורך הפגישה: "התובע איננו הורה לבת חטופה, ובפגישה עם ראש הממשלה בה נטל הוא חלק הוא לא הוציא מילה, לא פצה פה ולא צפצף לא מיוזמתו ולא כאשר הוזמן לדבר, הכל שקר וכזב". 

"שקר זה ממחזר 'באזז' תקשורתי שפשט סמוך לאחר הפגישה. כבר בלילה בו קוימה הפגישה פורסם באתר וינט כי לפגישה הגיע 'אדם שלא הכרנו ואמר שהוא מוכן לשלם בחיי הבת שלו'. למחרת, העלה זיו רובינשטין פוסט כי התובע דכאן הוא האדם שנכנס לפגישה והרעיף על ביבי אהבה ואמר שהוא נציג משפחה, למרות שכשלשונו של רובינשטין 'לא משפחה ולא נעליים'. רובינשטין הוא לכאורה הראשון שזיהה בזיהוי שקרי בפומבי את התובע כמתחזה לאב של חטופה".

עוד נכתב: "ההכפשה של התובע זכתה להד תקשורתי רחב, אולם בעקבות פנייה משפטית נערך בערוץ 12 תחקיר ופורסמה כתבה רחבה אודות אותה פגישה ובה נאמר כי מידד לא דיבר מילה באותה פגישה 'אותו שמואל מידד, הנציג שהגיעו אליו בסבב הזה לא דיבר ולא אמר שום דבר', כלומר שההכפשה שיוחסה למידד הופרכה כבר באותו ערב בתחקיר ששודר בערוץ 12 בפריים טיים". 

"למרות זאת, כנטען לעיל, מתוך התעלמות מכוונת מהעובדות כפי שהתבררו בפרהסיה ובלא שפנו לבקש את התגובה של התובע פרסמו הנתבעים את דבר השקר. הפרסום נעשה בלא ספק על מנת לפגוע בתובע ו'בפורום תקווה' שמידד נמנה על מייסדיו".

עו"ד מנשה יאדו מסר: "הדברים הם 100% הכפשה מזוקקת ולא יהיה לנתבעים מנוס מתשלום פיצויים".