בשומרון רצו לזכר חללי השומרון
בשומרון רצו לזכר חללי השומרוןצילום: רועי חדי

מאות בני נוער, משפחות וחברי כיתות הכוננות רצו בשומרון לזכר חללי המועצה במלחמת חרבות ברזל ובקריאה להשבת החטופים וניצחון צה"ל במלחמה. 

מאז פרוץ המלחמה נפלו 11 תושבים ותושבות של מועצה אזורית שומרון בהם סמ"ר במיל' אלישע יהונתן לובר מיצהר, רס"ן מוטי שמיר מחוות יאיר, יואב מליק מרחלים, אביה גנוט מצופים, סרן איתן פיש מפדואל, רס"ל במיל' אלחנן אריאל קליין מעינב, סמ"ר שלמה רשטניקוב מאבני חפץ, סמ"ר במיל' עדי אודיה ברוך מקריית נטפים, סמל מתן אברג'יל מחרמש, רס"ן אור יוסף רן מגבעות איתמר וסרן ידידיה אשר לב מטל מנשה.

המרוץ התקיים בין הישובים נופים ויקיר שבשומרון. במרוץ השתתפו ראש מועצת שומרון יוסי דגן, חברי כיתות הכוננות אשר חלקם רצו עם נשקיהם, תושבים ונוער היישוב.

דגן אמר בתחילת המרוץ: "היום, בזמן ההלוויה של יהונתן לובר הי"ד מיצהר ויוסף גיטרץ הי"ד מתל אביב, אחיו של זאב אפשטיין, הבעלים של הרי זהב, שבונה כאן לא מעט בשומרון. חשבתי על זה שחטפנו כזה אגרוף כדי להראות שאנחנו עם אחד. בזמן מלחמה מתגלים כוחות וכאן, ביקיר וחוות יאיר, נופים וכל האזור בכלל, בשומרון ובתוך כלל ישראל התגלו כוחות אדירים, שבעזרת ה' ימשיכו איתנו אחרי זה אחרי הניצחון. אנחנו מתחזקים ביחד".

"אני מבקש להצדיע גם ללוחמים של כיתות הכוננות במקומות אחרים, גם לנשים שלהם, לילדים, לנוער שבונים כאן חוסן, בונים כאן ביטחון. תודה רבה לנוער נחשון שארגנו את האירוע המרגש הזה לזכר חללי השומרון וחזרה לשלום בעזרת השם של כל החטופים וכל החטופות ביחד בעזרת השם ננצח", הוסיף דגן.

אלחנן סבתי, יו"ר היישוב יקיר, אמר "במסגרת שלל הפעילויות הקהילתיות שיוזם היישוב מתחילת המלחמה בשיתוף המועצה, ביקשו חברי גרעין נחשון של בנ"ע היישובי להנציח את זכר הלוחמים שנהרגו ולדרוש את שחרור החטופים מידי הנאצים הברברים במסגרת מרוץ שיתקיים ברחבי היישוב. במסגרת המרוץ ביקשו המשתתפים: לוחמי כיתת הכוננות, משפחות, נערים וילדים מכל רחבי גוש היישובים (יקיר נופים וחוות יאיר) להוכיח לרוצחים המתועבים שעם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".

המירוץ נערך ביוזמת גרעין נחשון של תנועת הנוער בני עקיבא בשיתוף עם המועצה האזורית שומרון.