לפיד בישיבת הסיעהערוץ כנסת

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד פנה לשרים בני גנץ, גדי איזנקוט וגדעון סער וקרא להם לעזוב את הממשלה.

"בני גנץ, גדי אייזנקוט וגדעון סער צריכים לעזוב את הממשלה. הממשלה הזו לא כשירה להוביל את המלחמה. נתניהו לא כשיר להוביל את המדינה", אמר.

עוד טען לפיד: "זו ממשלה שבה הקבינט הבטחוני הפך לזירה של התקפות רעילות על צה"ל. זו ממשלה שממשיכה להעביר,  בעיצומה של המלחמה, מיליארדי שקלים לכספים קואליציוניים מחפירים. זו ממשלה שאין לה עשיה מדינית ולא הגדירה תכלית איסטרטגית למלחמה".

"בני, גדי וגדעון נכנסו לשבת תחת נתניהו מפני שהאמינו שזה לטובת המדינה. אולי זה היה נכון לפני שלושה חודשים, זה בטח לא נכון עכשיו. זו לא ממשלת אחדות, זו לא ממשלת חירום. הם לא מצילים את מדינת ישראל, הם מצילים את נתניהו".

"למען הלוחמים שלנו, למען החטופים והמפונים, לא נכון להשאיר בשלטון את בן גביר וסמוטריץ' וסטרוק. למען המילואימניקים ובני המשפחות שלהם לא נכון לתת להם להעביר עוד תקציב עברייני ומושחת".

"כבר שבועות ארוכים מכונת הרעל של נתניהו ועוזריו תוקפת את הרמטכ"ל, את הצבא, את המפקדים והלוחמים. כל ישיבה של הקבינט הופכת להתקפה רעילה על הצבא".

"גדי ובני היו רמטכ"לים. הם לא יכולים לתת לזה יד. כמה שהם לא ימחו, כמה הודעות גינוי שהם לא יוציאו, כל עוד הם שם, כל עוד הם יושבים תחת נתניהו, הם נותנים לזה לגיטימציה".

בהמשך הוסיף: "מדינת ישראל צריכה ממשלה אחרת, וראש ממשלה אחר. יש עתיד תתן 24 אצבעות לכל מהלך של החלפת ממשלה. או בבחירות, או בממשלה חליפית. בראשה יכול לעמוד בני, גדי, יולי, כל מי שהם ירצו אנחנו נתמוך".

"אפשר להקים תוך זמן קצר ממשלה רחבה, הגונה, אכפתית, שתתן גיבוי לצה"ל, תעזור למילואימניקים, תעביר תקציב לטובת אזרחי ישראל. ממשלה שתחזיר את המפונים לביתם, תשים על השולחן תוכנית שיקום לאומית ותתחיל לבנות פה מציאות אחרת".