כדורסל
כדורסלצילום: iStock

בעקבות התקרית האנטישמיות במשחק הכדורסל: מאמן הקבוצה פוטר ואחת השחקניות שהתבטאה באנטישמיות שוחררה מהקבוצה. 

בשבוע שעבר נפגשה קבוצת הכדורסל לנערות של בית הספר התיכוניים הפרטי היהודי "לפל" עם עמיתיהן מבית הספר התיכון "רוזוולט" ביונקרס. 

כבר עם תחילת המשחק החלו חלק משחקניות "רוזוולט" לשלוח הערות אנטישמיות כלפי התלמידות היהודיות, כולל תלמידה שאמרה "אני תומכת בחמאס" ואף שיגרה קללה לעבר תלמידה יהודיה.

לאורך כל המשחק סבלו הנערות היהודיות מקללות אנטישמיות ועבירות פיזיות אלימות במיוחד, עד שהחליטו לעזוב את הפרקט ולנטוש את האולם. 

בעקבות התקרית הודיעו ראשי בית הספר "רוזוולט" כי החליטו לפטר את מאמן קבוצת הנערות בכדורסל ולשחרר מבית הספר את אחת הנערות שהשתתפה במשחק ושיגרה הערות על תמיכה בחמאס ואיומים כלפי השחקניות היהודיות. 

בתי הספר הציבוריים של יונקרס וראש העיר, מייק ספאנו, הכריזו על העונשים בהצהרה לתקשורת שפרסמו ביום ראשון. 

"אנו מתנצלים בכנות על הביטויים האנטישמיים הכואבים והפוגעניים. מתנהלת כעת חקירה ושחקנים נוספים עשויים להיות מועמדים לועדת משמעת. המחוז יצא בפעילות מוגברת של ייעוץ והדרכה בתגובה לתקרית. באופן קולקטיבי, אנו לא נסבול דברי שטנה מכל סוג שהוא מצד התלמידים והקהילה שלנו. הרטוריקה האנטישמית שהופנתה לפי הדיווחים נגד תלמידות הספורט של בית הספר "לפל" היא מתועבת, בלתי הולמת ואינה עולה בקנה אחד עם הערכים שהצבנו עבור הצעירים שלנו", נמסר בהצהרת בתי הספר ביונקרס וראש העיר ספאנו.