אחיו של ח"כ צבי סוכות: "מרגישים שירקו לנו בפנים"צילום: דוברות

אחיו של ח"כ צבי סוכות, נפתלי, זועם על הריסת ביתו סמוך לפני קדם על ידי כוחות הביטחון, בזמן שהוא עסוק בשירות מילואים ממושך.

הוא סיפר כי "בשמחת תורה בבוקר כבר הוקפצתי, אני נותן את כל כולי במילואים, לא רואה את המשפחה. בלילה האחרון, ירדתי ממשרת בשתיים. ב-4 בבוקר אני מקבל טלפון 'מפנים אותך'.

הוא תיאר את הכאב בפינוי, "אני בא למקום, אני רואה כמויות של כוחות. זה כאב לי פעמיים, שמפנים לי את הבית זה כואב. דבר שני, חבר'ה, אני שלושה חודשים וחצי במילואים, אומרים שיש בעיה בכוח אדם, אנחנו בשביל זה נותנים פי 2 ממה שבן אדם נורמלי יכול לתת, מאיפה פתאום הגיעו כל הכוחות האלה, תביאו אותם אלינו".

"תביאו לנו חלק מהסד"כ, סליחה, אנחנו מרגישים שירקתם עלינו בפרצוף", אמר.

שוטרי יס"מ ומג"ב מלווים בפקחי המנהל האזרחי וכלי הרס כבדים, פשטו סמוך לשעה 4 וחצי לפנות בוקר על מספר נקודות התיישבות הסמוכות לישוב פני קדם במזרח גוש עציון והחלו במסע הרס נרחב במקום.

בנוסף להרס הבתים שכלל בית בו התגוררה אחת המשפחות ובתיהם של שני לוחמים במילואים, החרימו הכוחות ציוד רב וקראוונים נגררים.

בסביבתו של השר בצלאל סמוטריץ' זעמו על ההרס ותקפו את אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס שלדבריהם ביצע את ההרס בניגוד להוראת השר: "לאחר הוראת השר שלא לבצע את ההריסה אלוף הפיקוד החליט להגדיר את ההריסה כאירוע עם דחיפות ביטחונית מיידית ובכך עקף את סמכותו של השר כדי לקבל את אישורו של שר הביטחון".