פעילי ימין הגיעו אחר הצהריים (שלישי) לנקודת ההתיישבות שנהרסה סמוך ליישוב פני קדם בגוש עציון ותלו שלטי ענק שעליהם נכתב "נתניהו טוב לערבים".

מדובר בפעילי מטה "בראשית" שתלו בתחילת השבוע שלטים בעלי כיתוב דומה לאורך כביש 1 ובכניסה לירושלים.

ההרס הבוקר בגוש עציוןללא קרדיט

שוטרי יס"מ ומג"ב מלווים בפקחי המנהל האזרחי וכלי הרס כבדים, פשטו סמוך לשעה 4 וחצי לפנות בוקר על מספר נקודות התיישבות הסמוכות לישוב פני קדם במזרח גוש עציון והחלו במסע הרס נרחב במקום.

בנוסף להרס הבתים שכלל בית בו התגוררה אחת המשפחות ובתיהם של שני לוחמים במילואים, החרימו הכוחות ציוד רב וקראוונים נגררים.

בסביבתו של השר בצלאל סמוטריץ' זעמו על ההרס ותקפו את אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס שלדבריהם ביצע את ההרס בניגוד להוראת השר: "לאחר הוראת השר שלא לבצע את ההריסה אלוף הפיקוד החליט להגדיר את ההריסה כאירוע עם דחיפות ביטחונית מיידית ובכך עקף את סמכותו של השר כדי לקבל את אישורו של שר הביטחון".

אחיו של ח"כ צבי סוכות, נפתלי, זעם על הריסת ביתו בזמן שהוא עסוק בשירות מילואים ממושך.

הוא סיפר כי "בשמחת תורה בבוקר כבר הוקפצתי, אני נותן את כל כולי במילואים, לא רואה את המשפחה. בלילה האחרון, ירדתי ממשרת בשתיים. ב-4 בבוקר אני מקבל טלפון 'מפנים אותך'.

אחיו של ח"כ צבי סוכות: "מרגישים שירקו לנו בפנים"צילום: דוברות

הוא תיאר את הכאב בפינוי, "אני בא למקום, אני רואה כמויות של כוחות. זה כאב לי פעמיים, שמפנים לי את הבית זה כואב. דבר שני, חבר'ה, אני שלושה חודשים וחצי במילואים, אומרים שיש בעיה בכוח אדם, אנחנו בשביל זה נותנים פי 2 ממה שבן אדם נורמלי יכול לתת, מאיפה פתאום הגיעו כל הכוחות האלה, תביאו אותם אלינו".

"תביאו לנו חלק מהסד"כ, סליחה, אנחנו מרגישים שירקתם עלינו בפרצוף", אמר.