בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג
בית הדין הבינלאומי לצדק בהאגצילום: רויטרס

במשרד החוץ ובמערכת הפוליטית הגיבו בחריפות ל-3 השעות של הדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג.

"חזינו היום באחד ממופעי הצביעות הגדולים ביותר בהיסטוריה ובשורה של טענות חסרות בסיס ושקריות", אמרו במשרד החוץ.

‏"דרום אפריקה, המשמשת כזרוע המשפטית של ארגון הטרור חמאס, הציגה באופן מעוות את המציאות בעזה מאז טבח השבעה באוקטובר, תוך התעלמות מהעובדה שמחבלי החמאס חדרו לישראל, רצחו, הוציאו להורג, טבחו, אנסו וחטפו אזרחים ישראלים, רק בשל היותם ישראלים, בניסיון לבצע ג'נוסייד".

‏"דרום אפריקה מבקשת לאפשר לחמאס לחזור ולבצע את פשעי המלחמה, הפשעים נגד האנושות ופשעי המין שבצעו בשבעה באוקטובר שוב ושוב כפי שהצהירו מנהיגיו. ‏נציגי החמאס בבית הדין, עורכי הדין הדרום אפריקאים, מתעלמים גם מהעובדה שהחמאס משתמש באוכלוסייה האזרחית בעזה כמגנים אנושיים ופועל מתוך בתי חולים, בתי ספר, מחסות של האו"ם, מסגדים וכנסיות בכוונה לסכן את חייהם של תושבי רצועת עזה".

עוד אמרו: ‏"136 חטופים נמצאים בידי מחבלי החמאס ללא גישה לנציגי הצלב האדום ולטיפול רפואי. מדינת ישראל תמשיך להגן על אזרחיה תחת הדין הבינ"ל ותוך הבחנה בין מחבלי החמאס לאוכלוסייה האזרחית, ולפעול לשחרור כל החטופים ולחיסול ארגון הטרור חמאס, ארגון טרור גזעני ואנטישמי הקורא באמנותו להשמדת מדינת ישראל ולרצח יהודים".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב, "התביעה הוגשה אמנם טכנית על ידי דרום אפריקה אבל מדובר ביוזמה מלאה ותמיכה מוחלטת של הרשות הפלשתינית שיש מי שעוד לוחץ עלי להעביר אליהם את כספי עזה. הם מוליכים אותנו אל התליין ויש מי שחושב שהגיוני שנשלם להם על זה".

"בית הדין בהאג, כמו שאר הטריבונלים הבינלאומיים, הם גופים פוליטיים נגועים באנטישמיות ונחשפים פעם אחר פעם במופעי צביעות מדהימים. היחידים שצריכים לעמוד לדין בהאג ובכל מקום אלה מחבלי חמאס הנאצים שביצעו את הטבח המחריד נגד אזרחי ישראל. מבחינת 'העולם הנאור', כולנו מתנחלים ו'פושעי מלחמה'".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד כתב כי "לא ישראל עומדת היום למשפט, אלא יושרתה של הקהילה הבינלאומית".

"אם מדינה שמגנה על עצמה ממתקפת טרור אכזרית ורצחנית יכולה למצוא את עצמה בבית המשפט בגין רצח עם, אז אמנת רצח העם הפכה לפרס לטרור".

שר הכלכלה ניר ברקת אמר בהצהרה לצד מקבילו הגרמני כי "בית הדין בהאג פתח במשפט נגד מי שמגן על עצמו במקום נגד מי שביצע את הטבח הנורא ביותר נגד יהודים מאז השואה".

"במקום לפתוח במשפט נגד חמאס בית הדין הצבוע בהאג חוקר את ישראל עם טענות שקריות, המצאות ועלילות דם אנטישמיות. זה האבסורד הכי גדול שמישהו יכול היה לחשוב עליו. אנטי ישראליות היא האנטישמיות החדשה. בית הדין בהאג עושה עוול לנרצחי הטבח בשבת השחורה ולמשפחות שלהם ובעיקר פועל בצביעות בלתי נתפסת זה קרקס של צביעות".