ברוך קרא ושלמה קרעי
ברוך קרא ושלמה קרעיצילום: ללא קרדיט, ערוץ 7

שר התקשורת שלמה קרעי שיגר מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים לעיתונאי חדשות 13 ברוך קרא בגין הוצאת דיבה.

המכתב נשלח לאחר שביום חמישי כתב קרא ברשת X "קרעי השקרן, פשוט שקרן, אומר עכשיו בגל"צ שטייסים איימו שלא יתייצבו לקרב בעת לחימה. הם אמרו כל הזמן בדיוק להיפך. וגם קיימו" טען קרא.

קרעי מנגד הסביר באמצעות עורך דינו במכתב כי "מדובר בדברי דיבה חמורים שכל תכליתם היא הצגת מרשי כאדם שאינו דובר אמת, בעוד שבפועל הדברים שאמר אכן נאמרו ואף פורסמו בכל ערוץ ורשת חברתית, בדיוק ההיפך ממה שפרסמת".

קרעי הביא לדוגמה ציוץ מלפני מספר חודשים של העיתונאי עמרי מניב שכתב "עשרות טייסי מילואים פעילים מול המצלמה, הם הפסיקו השבוע להתייצב לאימונים ומותחים את הקו האדום: 'אם חוקי המהפכה המשפטית יעברו, לא נתייצב גם לפעילות מבצעית. לא נשרת דיקטטורה, רק דמוקרטיה עם הפרדת רשויות. לא תעצרו – לא תהיה תקיפה באיראן'".

קרעי מסר לאחר הגשת המכתב, "נגמרו הימים בהם אנחנו משאירים את המגרש ריק. ‏דווקא בתקופה הזו, בזמן שחיילנו הגיבורים נלחמים במסירות אין קץ ובזמן שאנחנו קוראים ודורשים אחדות, צריך לשים סוף לשקרים של אלו שחושבים שמותר להם להגיד הכל".

"שלחתי היום מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים לברוך קרא: 'פרסום הדברים החמורים לעיל על ידך, לא רק שחוטאים לאמת ומציגים את מרשנו כאדם שקרן שאינו דובר אמת, אלא נועדו לפלג את העם, להכפיש את שמו של מרשנו, וזה דבר שלא ייעשה - בוודאי שלא בעת מלחמה, בה גם מרשנו עוסק במאמץ המלחמתי ובניצחון צה"ל וכוחות הביטחון על האויב האכזר'".