ברק איילון ואימו מירה
ברק איילון ואימו מירהצילום: באדיבות המשפחה

ברק איילון, חבר כיתת הכוננות בכפר יובל, נהרג היום (ראשון) מירי נ"ט של חיזבאללה יחד עם אימו מירה בת ה-76.

"בצער רב אנו מודיעים על נפילתו של החבר ברק איילון ז"ל. חבר כיתת הכוננות שנפל כשהגן על הישוב. אנו חברי כיתת הכוננות והנהלת הישוב והמועצה מרכינים ראש בנפילתו. על מועד הלוויה תצא הודעה נפרדת", נמסר מטעם המושב לפני שנודע על פטירתה של האם בבית החולים.

בעלה של מירה ואביו של ברק נפצע באורח קל מהירי, ופונה לבית החולים לאחר שלקה בחרדה. ההרוגים מטיל הנ"ט הם הראשונים בגבול הצפון מאז נפילתם של סמ"ר דניאל נחמני וסמל עמית זיו מירי נ"ט לפני כחודש.

בתגובה לשיגור מלבנון מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי תשתיות טרור, מפקדה מבצעית ומטרה צבאית אחת של חיזבאללה בשטח לבנון.

קולות קשר מרגעי האירועדובר צה"ל

הבוקר נמסר כי בתום חילופי אש חיסל הלילה כוח צה"ל שלושה מחבלים שחדרו מלבנון לשטח ישראל במרחב הר דב בחסות הערפל הכבד.

כוח צה"ל שביצע פטרול בין המוצבים בפסגת הר דב נתקל בסביבות השעה 00:30 בלילה בחוליית מחבלים שחצתה משטח לבנון. הכוח, לוחמי מילואים מחטיבה 9, הגיב מיד באש לעבר המחבלים וחיסל אותם בתום קרב, שבמהלכו צה"ל ביצע ירי ארטילרי ומרגמות למרחב.

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבלים ניסו לחדור למוצב בהר דב. הם הגיעו מוכנים ללחימה ארוכה בניסיון לפגוע בכמה שיותר חיילים במוצב. לצד גופות המחבלים אותרו אמצעי לחימה רבים. 4 לוחמים נפצעו באורח קל בתקרית.

מפקד הכוח שנתקל בחוליית המחבלים וניהל את האירוע עד להגעת הכוחות הנוספים הוא תושב המועצה המקומית קרית ארבע. מדובר בסמ"פ במילואים, נשוי ואב לארבעה ילדים, שאף נפצע באורח קל בתקרית ומאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה. אח שלו מג"ד באותה חטיבה והיה בגזרה אף הוא בזמן התקרית.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה צפוי לנאום היום ב-14:30, ביום המאה למלחמה, במהלך טקס לציון שבוע לחיסולו של מפקד כוח רדואן וויסאם טוויל.