לוחמי צה"ל ביו"ש
לוחמי צה"ל ביו"שצילום: Erik Marmor/Flash90

רכב ובו שני מחבלים פרץ היום (ראשון) מחסום סמוך לחוות פופר שעל יד מיצד שבגוש עציון.

המחבלים שהיו ברכב פתחו באש לעבר לוחמי צה"ל שהגיבו בירי לעבר המחבלים. מחבל אחד חוסל והשני נפצע.

תצפית אזרחית של החווה החקלאית הסמוכה (חוות פופר) זיהו רכב חשוד מתחת לחווה שעל יד מיצד והקפיצו כוח צבאי לסריקות. הרכב החשוד פרץ מחסום וביצע ירי לעבר הכוח הצבאי שהגיב בירי לעבר המחבלים.

מצה"ל נמסר כי "לפני זמן קצר רכב פלסטיני פרץ מחסום צבאי סמוך למיצד שבהרי יהודה בחטיבת עציון ונמלט. הכוח ביצע מרדף אחר רכב המחבלים שבמהלכו המחבלים ירו לעבר הכוחות, החיילים פתחו באש לעברם וחיסלו אותם. במקום אותר הרובה ששימש את המחבלים, גרזן ותחמושת".

בתגובה לחיסול המחבלים אמר ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע, שלמה נאמן: "אני מבקש לחזק את ידי חיילי ההגנה המרחבית של צה"ל, התושבים הגיבורים שלנו שהגיבו במהירות ומנעו אסון כבד".

"האויב לא נח בשום מקום, ומתקפות הטרור ביהודה ושומרון בתקופה האחרונה מעידים על כך. הרשות הפלסטינית אחראית בלעדית לייצור עוד חזית נוספת מול מדינת ישראל ואנו, מתיישבי יו"ש היינו ונמשיך להיות למגן אמיתי עבור המדינה כולה", הוסיף נאמן.

לדבריו, "המצב הביטחוני הזה מחדד עוד יותר את צידקת טענותינו על הצורך המיידי למרכיבי הביטחון ביו"ש בבסיס התקציב. כפי שלא צודק ולא הגיוני שחיילי צה"ל יגייסו תרומות לטובת לחימתם באויב, לא הגיוני ולא צודק שבעת מלחמה ההתיישבות תעמוד כעניים בפתח עבור תקציבי ביטחון. אני פונה לשרי הממשלה שימו לזה סוף הכניסו את התקציב הזה לבסיס התקציב ותייצרו ביהודה ושומרון מעטפת ביטחונית משמעותית. שימו את הביטחון בבסיס".

בערב שבת כוחות צה"ל חיסלו שלושה מחבלים שניסו לחדור לישוב אדורה בדרום הר חברון ולבצע בו פיגוע רצחני גדול.

השב"כ הודיע כי מדובר במחבלים מחמד עראפת אבו גחישה, בן 16, עודי אבו גחישה, בן 16 ואסמאעיל אבו גחישה, בן 19 - שלושתם מאידנא הסמוכה לחברון, ללא מעצרים קודמים או רקע ביטחוני. על גופות השלושה נמצאו רובי M-16, בקבוקי תבערה, סכינים וגרזן.

התקרית החלה בערב שבת לאחר שהתקבלה התרעה בגדר היישוב. חייל צה"ל במילואים מגדוד ההגנה המרחבית קפץ למרחב הגדר ההיקפית של אזור התעשייה הצמוד ליישוב, נורה על ידי המחבלים ונפצע.

כשהוא פצוע באורח בינוני הוא הצליח להקפיץ לגזרה כוחות גדולים. במהלך הסריקות, לוחמי צה"ל במילואים מגדוד 5060 חיסלו את שלושת המחבלים.