שי אלון
שי אלוןצילום: חיים טוויטו

ראש המועצה המקומית בית אל שי אלון מתח ביקורת על דבריו של חיים באר שאמר כי "הציונות הדתית היא סרטן באומה".

"פרופסור באר שייך לקבוצה מנותקת, חבורה אוטואנטישמית שמנסה בכל מחיר לטשטש את זהותה, שפתה, דתה ולשונה ולהתנחמד בכל מחיר על אויבינו", אמר אלון. "קבוצה שמנסה להיאחז בכל מחיר בקרנות המזבח באמצעות אמירות אוטואנטישמיות שיזכו אותה לכותרות ראשיות בנאומי חיזבאללה וראשי חמאס".

"כפי שהיה לאורך 70 דורות בגולה כשבכל דור היו יהודים את שונאי היהודים שמנסים להתכחש ליהדותם ולעמם ובכך להרוויח נקודות זכות אצל גדולי שונאינו וחורשתי רעתנו, כך יהיה גם בנוגע לפרופ' באר שמהווה כתם שחור נוסף שייזרק לפח האשפה של ההיסטוריה בעם ישראל".

"פרופ' באר קיבל את החינוך הראוי ביותר מהוריו שהיו שומרי מצוות שעלו ארצה לפני השואה, כשאימו שייכת לצאצאי רבי ישראל משקלוב שהיה מחלוצי עליית תלמידי הגר"א לארץ ישראל, אך במקום להתגאות בשושלת המפוארת אליה הוא משתייך, הוא עקר עצמו משורשיו וזהותו היהודית, אך יותר מכך מתנכר להיסטוריה של עמו, ואילולא היה מתכחש הוא בוודאי היה זוכר שהאצולה היהודית, הווינאית, האתאיסטית הנאורה של המאה ה- 19 שהחזיקה בעמדות מפתח בכירות והתכחשה ליהדותה ולעמה סיימה 50 שנה לאחר מכן באותו מקום ביחד עם הקהילות האורתודוכסיות במזרח אירופה".

עוד תקף אלון, "בדומה לחברו המחזאי המהולל מוטי לרנר שהשווה בין מפעל המוות של גדול הצוררים בתולדות עם ישראל אדולף אייכמן לחיילי וחיילות צה"ל ובדומה לקודמיו האלופים מטעמם שאוחזים בתפקידים ביטחוניים רגישים מאוד שדברי ההבל שיוצאים מפיהם מצוטטים מבוקר עד ערב בגאווה באמצעי התקשורת הערביים, כך גם באר מתפלל שדבריו יזכו להתפרסם באמצעי תקשורת אנטישמיים ולהפוך ל'יהודי זיס' שדבריו משמשים כחומר תבערה תעמולתי ארסי סגולי עבור החמאס להגברת האנטישמיות והפגיעה ביהודים ברחבי העולם".

"בזמן שהקלגס באר נהנה להוציא את דיבת ישראל בעולם רעה ולהתיר את דמם של ציבור המתיישבים כמעט 50% מהנופלים עד כה ברצועת עזה הם תושבי יהודה ושומרון. בשעה שהקלגס באר פועל ללא בכל העוצמה להחלשת הרוח הלאומית ולהענקת רוח גבית לאויבינו האכזריים- משפחות הציונות הדתית מקריבות עבור עם ישראל כולו את מיטב בניה, שמנה וסלתה של מדינת ישראל".