אוריאל בוסו
אוריאל בוסוצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

שר הבריאות אוריאל בוסו הנחה הבוקר (שישי) את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לבטל אל הנוהל שנשלח אתמול לבתי החולים לקליטה, טיפול ואשפוז של תושבים מעזה או מאזורי הלחימה בצפון המפונים על ידי צה"ל משטחי הלחימה ומועברים לישראל.

השר בוסו ציין כי לא חל שינוי במדיניותו הברורה שלא לאפשר למחבלים ולתושבים עזה ולבנון להיקלט בבתי החולים בישראל והדגיש כי המכתב שהועבר אתמול לבקשת מערכת הביטחון למנהלי בתי החולים נכתב שלא בידיעתו, ללא אישורו ומבלי לערוך דיון מסודר בהשתתפותו יחד עם גורמי הביטחון וצוות המשרד.

בוסו הנחה את המנכ"ל להודיע באופן מיידי למערכת הביטחון כי הנוהל בטל לאלתר ולהבהיר בפני כלל הגורמים כי כל בקשה לשינוי מדיניות תיבחן רק לאחר דיון מקצועי ורציני בלשכת השר יחד עם גורמי המקצוע והביטחון ובכפוף לאישורו.

מנהלי בתי החולים הכלליים בישראל קיבלו השבוע הנחיה ממשרד הבריאות לקלוט לאשפוז תושבי עזה ולבנון שנפצעו במלחמה.

במשרד הבריאות הדגישו בפני מנהלי בתי החולים כי "פצועים אלה מפונים מטעמים הומניטאריים ובהתאם לשיקולים מדיניים וצבאיים, זאת בהינתן מחויבות המדינה לחוקים והאמנות הבינלאומיים".

במכתב הוסבר כי הפינוי של הנפגעים מבוצע על ידי צה"ל על פי החלטת מפקד מבצעי וגורם רפואי בשטח הלחימה.

למנהלים נמסר כי "ויסות הנפגעים ההומניטארים בין בתי החולים מבוסס על דחיפות ההגעה לטיפול, חלוקת הנטל בין בתי החולים וקליטה נוספת של נפגעים במקביל. כל בתי החולים נדרשים לשותפות במשימה ביחס לגזרת הלחימה".