דניאל אמינוב
דניאל אמינובצילום: באדיבות המשפחה

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בשמונה ימים את מעצרו של החשוד ברצח בתל אביב שירה למוות בדניאל אמינוב, בן ה23 מאור יהודה, במגדל מגורים ברחוב מנחם בגין.

היורה בן ה-26 נעצר כבר אתמול, ואילו זוגתו בת ה-19 עוכבה לחקירה - שבסיומה הוחלט לעצור גם אותה כחשודה בקשירת קשר לביצוע פשע. צו איסור פרסום הוטל על שמותיהם ותמונותיהם של החשודים.

בכניסה לאולם הדיון, החלה לצרוח בכאב גדול אימו של הקורבן על היורה, "הבן שלי, לפני שיצא בשבת, נתן לי חיבוק ושתי נשיקות. אמרתי לו 'אל תצא כפרה עליך', הוא אמר 'אמא, אני בסדר, אני ילד גדול'. הוא היה סטודנט שסיים תואר ראשון, ילד חכם, מוכשר, עזר לכל מי שאיתו לקבל את התואר. עבד כשומר בלי אקדח. אני לא מאמינה שיהודי משלנו הרג אותו, אני רוצה שייתנו לו עונש מוות".

לפי גרסת בת הזוג, אמינוב, תושב אור יהודה שעבד כמאבטח בניין, הביא להם סמים, והיא חשבה שמדובר בגראס. בשלב מסוים, בני הזוג החלו להזות - ואז פרץ עימות במהלכו בן זוגה שהוכר לדבריו כסובל מפוסט טראומה בגלל השירות הצבאי שלף אקדח וירה בו.

עורכי דינו של החשוד - אמיר בר דיין, טליה גרידיש ועמיר רוזנטל - טענו בדיון בבית המשפט כי מדובר בבחור צעיר שסובל מפוסט טראומה בשל שירותו הצבאי ומטראומה נוספת בעקבות שירות מילואים לאחרונה. עורכי הדין ביקשו להפנות את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית.

השופטת קבע כי "קיים חשד סביר נגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להן. מדובר בבני זוג צעירים המצויים בזוגיות מזה שמונה חודשים, ואמש אירחו בביתו של החשוד, שאיתו מתגוררת החשודה, זוג חברים אחר. במהלך האירוע נעשה שימוש בגז בלונים, שימוש באלכוהול וככל הנראה גם בסמים. תוצאות אותו מפגש הם מותו של המנוח, אשר נורה מאקדח השייך לחשוד ובו הוא מחזיק במסגרת תפקידו כמאבטח".