יו"ר הליכוד העולמי ח"כ דני דנון מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 להורדת עוצמת והיקף הלחימה בעזה - כפי שהוא רואה זאת.

"אנחנו עדיין בעיצומה של המלחמה, נלחמים בעיקר בדרום בגזרת חאן יונס ויש שם הישגים, אבל המילואימניקים צודקים - הורדנו את הרגל מהדוושה וצריך לחזור לאותה עצימות ואגרסיביות של תחילת המלחמה", אומר דנון.

הוא מוסיף "זה עבד לנו טוב. צריך לחזור למודל ההפעלה הראשוני שכולל פינוי אוכלוסייה, הפצצות חיל אוויר, ארטילריה ובסוף תמרון קרקעי. לפעול בתוך אוכלוסייה זה קשה מאוד ולכן אני חושב שלקראת המשך המלחמה צריך לחזור לדפוס הפעולה שהצליח לנו".

דנון מתייחס ללחץ האמריקני על ההנהגה הישראלית ואומר כי צריך לשמוע את האמריקנים אך אין חובה לפעול על פי דרישותיהם. "פגשתי מנהיגים מארה"ב ואמרתי להם 'תגידו לממשל בוושינגטון שאם הם רוצים שננצח, אי אפשר לקשור את הידיים שלנו'. כדי לנצח צריך לתת את הגיבוי לצה"ל לפעול בכל העוצמה שלו ולהביא להכרעה של חמאס".

"צריך להוקיר תודה על הסיוע שאנחנו מקבלים גם בנושא הנשק וגם בתמיכה באו"ם, אבל זה לא אומר שצריך להסכים לכל בקשה ואפשר להגיד גם לא. אני בעבר עסקתי רבות במו"מ מול האמריקנים ולא תמיד הסכמנו. להעביר קמח או סיוע לחמאס - את זה אנחנו לא מוכנים לאפשר", הוא מדגיש.

חבר הכנסת התייחס גם לדיווחים לפיהם ראש הממשלה מעוניין למנות אותו לתפקיד דיפלומטי. "גם טמח קורא על זה בעיתונים, אבל לא חושב שיש בדבר הזה משהו משמעותי. כרגע צריך להתמקד בניצחון במלחמה, לשים את הפוליטיקה בצד. ראש הממשלה לא צריך לחשוש מאף אחד, לא מהליכוד ולא מהכנסת ולא מהממשלה. הוא צריך להסתכל יום יום איך הוא מביא להכרעה של חמאס. אני ב-2014 אמרתי דברים דומים, אמרתי שצריך להכריע את החמאס וזה לא נעשה ופוטרתי בעקבות הדברים שאמרתי אז, אבל הם נכונים גם היום. חייבים הכרעה ברורה, לא בערך ולא בכאילו".