רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיף
רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיףצילום: דובר צה"ל

חאמד אבו לטיף, דודו של רס"ל אחמד אבו לטיף מרהט שנפל באסון בעזה והותיר אחריו אישה ותינוקת בת שנה, מתאר בשיחה עם ערוץ 7 את האחיין האהוב שלו, הנתינה שלו למען המדינה וקורא לעם ישראל להבין את שותפות הגורל עם הקהילה הבדואית בנגב שתורמת רבות למדינת ישראל.

"מה שאני הולך לספר זה משהו שהוא גלוי לכולם. אתה פותח את הפייסבוק של אחמד ורואה את האדם הזה, אוהב את כולם, אוהב את המדינה, תמיד חייכן", אומר דודו חאמד. "אחמד היה מאבטח באונ' בן גוריון, לאחר ששמע שחברים שלו במלחמה הוא לא יכול היה להמשיך לעבוד, עד שיום אחד לבש את המדים והלך איתם ביחד כדי להילחם. אני מקווה שכל אחד מאיתנו וכל מי שחי במדינת ישראל יעשה הכל כדי לשמור על המדינה, כי אין לנו מדינה אחרת. זה לא רק הבדואים, אנחנו צריכים לשמור על כולם, יהודים ובדואים וכולם. אנחנו מוקפים מכל מקום באויבים ואתה לא יכול לדעת מאיפה זה מגיע אליך".

"אחרי השבעה באוקטובר אנחנו צריכים להתעורר ולשמור עוד יותר על המדינה. אני מכיר המון המון בדואים מאזור הדרום שהגיעו לשמור על המדינה. אחמד בחור נשמה, הוא הכי קטן בין האחים שלו, עשה את השירות שלו גם ביו"ש וגם בגבול עזה בגדס"ר הבדואי 585. זה דבר קשה מאוד".

אבו לטיף תיאר את הרגעים בהם שמע על האירוע הקשה ברצועה ואמר: "איך ששמענו מה שקרה באזור הדרומי כולנו קפצנו בכל העיר רהט. אנחנו ימים ולילות עומדים ליד אחינו היהודים בגבולות, אם זה בצפון או בדרום, איפה שצריך אנחנו נמצאים. אין לנו מדינה אחרת, מי שחושב שיש לנו מקום אחר הוא טועה, ואם מישהו חושב שהוא יכול לשבת בחיבוק ידיים בבית הוא טועה. אנחנו מהקמת המדינה נלחמים על הזכות שלנו פה".

לסיום ביקש אבו לטיף להעביר מסר למען המשך הלחימה והעמידה האיתנה של ישראל למול אויביה: "מה שאני אומר זה שאתה לא יכול להוריד את הנשק שלך אפילו לרגע ולעמוד בשביל לעשות עסקאות כאלו או אחרות. כשלוקחים לך אנשים מהמיטה שלהם וחוטפים אותם, אתה צריך להילחם בכל הכוח שלך להחזיר אותם ולא צריך לחכות לאף אחד שיעשה את העבודה במקומך. לא לסמוך על האמריקאים ולא על קטאר ולא על אף אחד. לעשות את הדברים בעצמנו ולהילחם בעצמנו על הזכות שלנו פה מול כל האויבים שלנו".