יאיר מאיר
יאיר מאירצילום: בשבע

הלך לעולמו יאיר מאיר, מעמודי התווך של קהילת כוכב השחר, ואביו של קצין סיירת מטכ"ל רס"ן דוד מאיר שנהרג בתחילת המלחמה בישוב בארי.

מאיר היה שותף בהקמת ואחזקת ערוץ 7 - אוניית ארץ הצבי. הלוויתו תיערך בשעה 15:00 בישוב כוכב השחר.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, ספד, "כאב גדול ותדהמה עם פטירתו של יאיר מאיר, מעמודי התווך של קהילת כוכב השחר. יאיר שכל את בנו דוד לוחם סיירת מטכ"ל למחרת שמחת תורה בקרב על הגנת קיבוץ בארי".

גנץ הוסיף, "הוא היה יושב ראש צח"י ודמות אצילית מרכזית של היישוב כוכב השחר בבנימין. אב ובנו, יאיר ודוד האירו את עם ישראל באור גדול וכעת נפגשים שם למעלה תחת כנפי השכינה. זכותם תגן עלינו. אנחנו מחבקים את הרעיה חיה, את המשפחה כולה ואת בית כוכב השחר".

מודעת האב ל
מודעת האב לצילום: ללא קרדיט

בראיון לערוץ 7 לפני כחודשים סיפר יאיר על בנו "במהלך השבעה ניגשתי לענת, אלמנתו, ואמרתי לה משהו שמנחם גם אותנו: אפשר להתאלמן בהרבה דרכים כמו מחלה או תאונה. אבל פה מדובר באירוע לאומי, דוד נהרג כשהציל חיים. זה מאוד משמעותי ונותן לנו כוחות. לגבי שקד התינוק - ענת התייעצה עם פסיכולוגית ילדים שהדריכה אותה לשתף ולספר לשקד הכל כבר עכשיו כשהוא קטן ולא מבין. אנחנו מכינים לו אלבום קטן קשיח שמתאים למשחק של תינוק עם התמונות של אבא, כדי שאפשר יהיה גם דרך התמונות להפגיש אותו עם הדמות ושתהיה לו נוכחית אבהית קבועה. שיגדל באווירה טובה ושיהיה ילד שמח ומאיר".

דוד הוא נכדו של הרב משה צבי נריה זצ"ל שממש היום יש אזכרה 28 שנה לפטירתו. הרב נריה הוא אבי דור הכיפות הסרוגות - הדור הצעיר שנלחם בחזית ותומך בעורף, מלא אידיאלים וחזון, מגזר שחטף כל כך הרבה אבדות כואבות במלחמה הזו. חיה מספרת שאביה הרב נריה כתב בנסיבות דומות אחרי מלחמת יום הכיפורים שגם הגיע בהפתעה, גם בו היה מימד של 'הסתר פנים' וגם שם מיטב בנינו נהרגו - הוא היה נזהר לא לומר שהם נפלו, אלא לומר שהם 'עלו והתעלו' כי באמת הוא חשב שהבחורים הנפלאים האלה עלו במעלות קדושים וטהורים, וזכותם תעמוד לנו לדורות. הרב נריה מאוד כאב את כאב האובדן של כל אחד ואחד, ממש ניכר היה על פניו גודל הכאב, ועם זאת היתה הכרה עמוקה שהם עלו במעלות קדושים וטהורים, והרוגי מלכות - אין בריה יכולה לעמוד במחיצתם.

יאיר סיים ואמר אז, "לצערנו, בחודשים האחרונים הפירוד בעם ישראל הגיע לרמה כזאת שכאילו לא השארנו ברירה לקדוש ברוך הוא אלא להסתיר פניו מאיתנו. קרוב לוודאי שדיננו נחתם על שנאת חינם. בתנ"ך מסופר על דורות שחטאו אבל לא הושמדו בגלל שהייתה אהבה ואחווה ביניהם. בזמן המלחמה כולנו התאחדנו והיה פה תיקון מיידי לחטא הפירוד. אני חושב שזה מה שיאפשר לצה"ל בעז"ה לנצח".

דוד מאיר הי"ד,
דוד מאיר הי"ד,צילום: באדיבות המשפחה