הרמטכ״ל עם מפקדים במילואים בחאן יונסצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל קיים הערכת מצב בחאן יונס עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס ומפקדים נוספים במילואים.

"קרה כאן דבר, גם במונחים היסטוריים, של לחימה עם אויב - כמות בעיות לקילומטר מרובע, בניינים גבוהים אזור צפוף, הרבה אוכלוסייה, הרבה אויב, תת קרקע, המון מלוכדים, צלפים, חבלה רבה מאוד, וזה אומר שרמת הלחימה הייתה מאוד גבוהה, זה אומר שהרוח הייתה מאוד חזקה, זה אומר שרמת הפיקוד והמנהיגות ורמת החיילות היו מאוד גבוהות", אמר הלוי בשיחה עם המפקדים.

הוא הדגיש כי "המילואים מביאים יתרון מאוד גדול, ניסיון, יכולת להתאים את עצמם לדברים החדשים מאוד מאוד מהר ולא ללכת ראש בקיר להביא פתרון אחר. ראינו את זה קורה, אני רואה את זה בין הביקורים בצורה מאוד מרשימה, ולכן אני אומר לכם ותעבירו את זה לכל האנשים, שלושה סימני קריאה - הערכה עצומה לכם ולכל הפקודים שלכם, הישגים מאוד מאוד גבוהים. זה גם לא נגמר עד שכל האנשים בחוץ וגם שכל האנשים בחוץ צריך לטפל בהם, וגם אחרי שטיפלנו בהם אנחנו גם נחזור חזרה להמשיך להילחם".

"תשלחו אותם הביתה שהם יודעים שהם חוזרים והם חוזרים בטוב, ואנחנו ביחד נטפל בכל מה שצריך קדימה. מאוד שמח על המפגש הזה", סיכם הרמטכ"ל.