יועז הנדל
יועז הנדלצילום: ערוץ 7

שר התקשורת לשעבר, סא"ל במיל' יועז הנדל, התייחס בריאיון הבוקר (ראשון) לרדיו 103FM להמשך הלחימה ולאפשרות שיחזור למערכת הפוליטית.

"הייתי בכל הרצועה", סיפר הנדל. "אנחנו מנצחים בקרבות ההתקפה הצבאיים, יש שם הישגים גדולים ויש פער גדול בין שפה מדוכדכת שלפעמים שומעים בחוץ לבין תחושת הלוחמים בפנים. צריך לסמן יעדים ברורים יותר שאיתם צריך לדבר אל הציבור הישראלי".

"מי שנמצא עכשיו במילואים ועדיין יש כוחות מילואים שמשרתים, ומי שהגיע באותה שבת, משהו השתנה אצלו. אני חושב שכל המדינה השתנתה. אויב חיצוני איחד אותנו, והכל היה נורא צלול".

עוד אמר כי "הבהירות עדיין קיימת בשטח, אני חושב שהדבר הכי קשה למילואימניקים זו העובדה שיש כאלה שרוצים למסמס את התחושה הזו ויש כאלה שלא מבינים שאי אפשר אחרת. זה מתחיל בראש ממשלה, תמיד הוא אחראי, כל הממשלה והדרג הצבאי, במקום להגיד אני אחראי על מה שקורה אני רואה התבחבשות. וכמובן כאלה שחוזרים לאותה שפה".

על האפשרות להליכה לבחירות בזמן המלחמה אמר הנדל, "לא, אני חושב שעכשיו צריך להתמקד רק בלהשמיד את האויב, אבל באותה מידה אני חושב שנתניהו צריך לעשות מסיבת עיתונאים ולהגיד שהוא מבין שהוא אחראי ושהוא מבין את ההשלכות ביום שאחרי. יש פה פער אדיר בין ההבנה של האנשים שבשטח, של דור הניצחון, הם באמת דור ניצחון, מי שהיה שם מאמין בכל לבו שהוא עושה את מה שצריך כדי להגן את מדינת ישראל, בין הבהירות שם לבין חוסר הבהירות במסיבות העיתונאים, בוויכוחים, בנגיעה בתוך הסחלה הפוליטי".

"הייתי בפוליטיקה, בנקודת הזמן הזו, כל פעם שיצאתי לריענון הרגשתי גועל, ואני מרגיש את זה גם עכשיו. אני לא חושב שבחירות תורמות להישג הצבאי, חייבים קודם כל להשיג את הביטחון. כן חושב שצריך להגיע לתאריך מוסכם של בחירות. בעיקר יש לי תחושה של גועל מהפוליטיקה, אני מבין שהפוליטיקה היא המקום החשוב ואני מבין שהגענו למקום הזה בגלל פוליטיקה".

"המשימה הצבאית היא להרוג מחבלים, כולם מבינים אותה. השאלה היא איך זה נראה ברמת המאקרו, אני הייתי רוצה לשמוע פירוט. כמו שבאותה שבת הגיעו אנשי מילואים והשלימו את הממשלה כי היה דום שתיקה, הייתה מנהיגות מהשטח, גם עכשיו צריך לשים תוכניות על השולחן ולהגיד לאן רוצים להגיע".

"אני חושב שצריך לעצור את הסיוע ההומניטרי, לא אני הדרג שאמור לשים את התוכנית. השפה שדיברנו שם, כל אנשי המילואים על כל הגוונים, האנשים שהיו שם, אין לי ספק שתהיה הובלה גם ביום שאחרי בתיקון המדינה".

על הנושא הקטארי אמר כי "צריך להפעיל לחץ על קטאר, הם בסוף המממנים של חמאס. טרור לא יכול להתקיים ללא מי שתומך בו. אסור לעצור. צריך להפעיל לחץ גם ובעיקר כדי להחזיר את החטופים. לא ראיתי את ההתנהלות של סמוטריץ' אבל אין ספק שצריך לוודא שרצועת עזה מפורקת".