לוחם צה"ל איתן טסלר שנפצע באורח אנוש בלחימה בעזה פגש את תורם מנת הדם, גרשון פנקר, שהצילה את חייו.

טסלר, נפצע אנושות מפגיעת טיל RPG בעת הלחימה בבית חאנון. הוא איבד דם רב וסבל מפגיעות קשות ומסכנות חיים, אך חייו ניצלו בזכות מנת "דם מלא" שסופקה לצה"ל על ידי שירותי הדם של מד"א, וניתנה בשטח הרצועה רגעים בודדים אחרי הפציעה.

יצויין כי רק כ-10% מאוכלוסיית תורמי הדם בישראל מתאימים לתרומה כזו, המכילה את כל רכיבי הדם בתרכובת נוגדנים ייחודית ולמעשה מעניקה לפצוע בעת מקרה חירום דם מלא המסייע בהצלת חיים.

את מנת הדם המיוחדת תרם פנקר, תושב רמלה, והיא ניתנה לאיתן ב-1.11 בשדה הקרב בבית חאנון ע"י כוחות הרפואה של צה"ל שהעניקו לו טיפול רפואי תחת אש בסמוך לרגע הפציעה האנושה.

כעבור מספר שבועות בבית החולים, טסלר השתקם והשבוע - במפגש מרגש ומיוחד, פגש בקריית מגן דוד אדום ברמלה את תורם מנת הדם שהצילה את חייו.

"הצלת לי את החיים, אני מלא בצמרמורות" אמר בהתרגשות טסלר במפגש. "מנת הדם שאתה תרמת זו המנה הראשונה שקיבלתי בשטח. השם פועל עם אנשים ואתה האיש שהוא בחר בו. תודה גדולה לך. נתת לי הזדמנות נוספת ועשית המון בשבילי, אני מודה לך, למגן דוד אדום ולכל צוותי הרפואה שטיפלו בי. תודה רבה".

פנקר הוסיף, "איתן היקר עשה המון למען המדינה ומגיע לו לקבל את התרומה שלי. בימים הראשונים למלחמה ישר הגעתי לנקודת ההתרמה של מד"א, תרמתי דם והרגשתי בתוכי שבמקרה הצורך - זה יגיע לאדם הנכון. אין שמח ממני לראות שהתרומה שלי הצילה חיים בשטח. זו הייתה השליחות שלי ואמשיך לתרום דם גם בעתיד. עשיתי את החלק הקטן שלי במשימה. אני קורא לכולם להגיע ולתרום דם כדי להציל חיים".

פרופ' אילת שנער, סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, סיכמה, "הדבר המיוחד שעשינו במדינת ישראל, אנחנו כמגן דוד אדום יחד עם חיל הרפואה של צה"ל זה לקדם את מתן הדם המלא לפצועים לשטח, הכי מוקדם שאפשר. בשבילנו פה בשירותי הדם של מד"א זו התרגשות עצומה לראות את המהות של העבודה הופכת למציאות ולכך שהיא חוללה נס".