אונר"א
אונר"אצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

העיתון "ניו יורק טיימס" מדווח הבוקר (שני) כי ישראל סיפקה ראיות על השתתפותם של עובדי אונר"א באירועי הטבח של חמאס ב-7 באוקטובר.

לפי הדיווח, בראיות שהועברו לממשל האמריקני, מואשם אחד העובדים בחטיפת אישה, אחר מואשם בחלוקת תחמושת ועובד נוסף מואשם בהשתתפות בטבח בקיבוץ בארי, שבו נרצחו 97 בני אדם.

גורמים אמריקנים שצוטטו בדיווח אמרו כי למרות שארצות הברית טרם אימתה לגמרי את הטענות הישראליות, הראיות היו אמינות מספיק בכדי שזו תודיע על הקפאת המימון לארגון.

בדיווח נאמר עוד כי תיק הראיות שהועבר לארצות הברית כולל פירוט שמותיהם של החשודים, משרותיהם בארגון וההאשמות נגדם.

כחלק מהראיות נמסר כי קציני מודיעין בישראל איתרו את מיקומם של החשודים, ושישה מהם אותרו בשטח ישראל ביום המתקפה. האחרים היו תחת מעקב טלפוני ונשמעו משוחחים על מעורבותם במתקפת ה-7 באוקטובר. בנוסף, שלושה מהחשודים קיבלו הודעות טקסט בהן התבקשו להתייצב בנקודות איסוף.

בימים האחרונים הודיעו שורת מדינות על הפסקת המימון לאונר"א בעקבות ההאשמות הישראליות. בנוסף לארה"ב, הודיעו קנדה, בריטניה, גרמניה, צרפת ומדינות נוספות על הפסקת המימון.

במהלך הלילה הודיעה גם יפן על השעיית המימון שהיא מעניקה לאונר"א. משרד החוץ היפני אמר כי הוא "מודאג מאוד מההאשמות בדבר מעורבות אנשי הסגל של אונר"א במתקפת הטרור נגד ישראל". עוד נמסר שיפן "מפצירה באונר"א לקיים חקירה מהירה ומלאה".