יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: יואב דודקביץ/TPS

ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף בחריפות את הממשלה והליכוד בפתח ישיבת סיעתו 'יש עתיד' והתייחס לכנס ההתיישבות שהתקיים אמש.

"השתיקה של ראש הממשלה אתמול אמרה בקול רם דבר אחד: 'שתשרף המדינה, העיקר שאני אשאר בשלטון'. זה לא הליכוד. זו מפלגה שהלכה לאיבוד. המפלגה הזו כבר לא כשירה להיות מפלגת שלטון. ראש הממשלה שאישר להם להשתתף בכנס הזה אינו כשיר להוביל את מדינת ישראל", טען לפיד.

הוא הוסיף "הלוחמים שלנו בעזה קופאים, והם רוקדים. מאות אלפי משפחות בפאניקה מכל צלצול בדלת, והם רוקדים. עשרות משפחות במדינה יושבות שבעה, והם רוקדים. עם החבורה הזו לא ננצח במלחמה. עם האנשים האלה לא נביס את החמאס".

עוד אמר כי "כנס החזרה לעזה שהיה אתמול בירושלים, בהשתתפות בכירים בקואליציה, בהשתתפות בכירים בליכוד, היה מופע משיחי, הזוי, מנותק, טרנספריסטי, מזיק, מסוכן לבטחון ישראל, הרסני ליחסי החוץ שלנו, אסון הסברתי, פגיעה ישירה במאמץ המשפטי של המדינה".

"בקואליציה הזו, במשמרת שלה, אצל האנשים שראיתם אתמול מרקדים על הבמה, היה טבח השביעי לאוקטובר. לשם הובילה אותנו הממשלה שלהם. זו התוצאה של המדיניות שלהם. על זה הם רוצים עכשיו פרס? בונוס על זה שבממשלה שלהם היה הטבח הנורא ביותר בתולדות המדינה? תרכינו ראש, תשפילו מבט, מה יש לכם לרקוד?", תהה.

"אל תטעו לרגע. הסיבה שהם רוצים לחזור לעזה היא לא בטחון. הסיבה שהם מטיפים לטרנספר היא לא בטחון. האנשים האלה מעולם לא הביאו ולעולם לא יביאו בטחון למדינת ישראל. הם רוצים לחזור לשם כי הם משיחיים. כי הם חושבים שבן גביר ואורית סטרוק הם שליחיו של משיח בן דוד עלי אדמות. אנשים ימותו בגלל הטירוף הזה. כאילו לא מתו מספיק. זה רק לא אכפת להם. מבחינתם כל אלה שנלחמים עכשיו בעזה הם חמורו של משיח, כל אלה שמשלמים מיסים הם חמורו של משיח, כל אלה שימותו בגלל ההזיות שלהם הם חמוריו של משיח", אמר לפיד.

"את הקיצונים לא נשנה. הם כלואים בתוך ההזיה שלהם. הטרגדיה הגדולה אתמול היתה הנוכחות המסיבית של בכירי הליכוד על הבמה ובקהל. שרים וחברי כנסת השתתפו בהזיה הזו. זה מה שקורה כשאין לממשלה שום אסטרטגיה ליום שאחרי. אז האיסטרטגיה היחידה שנשארה להם זה שביום שאחרי יבוא המשיח", טען עוד.