זירת הטבח ביער רעים
זירת הטבח ביער רעיםChaim Goldberg/Flash90

נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק חנינה חריגה במיוחד לאישה שהורשעה בהברחת עובדים מגאורגיה לישראל ונידונה לעבודות שירות ולקנס. זאת, על רקע מצבה בעקבות רציחתו של אבי ילדיה במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר.

בכאן רשת ב' פורסם כי מדובר בא' תושבת המרכז בת 45, ואם לשלושה ילדים, הורשעה בבית המשפט בהברחת שלושה אזרחים גאורגים לישראל בשנת 2019, ו נידונה לשלושה חודשי מאסר בעבודות שירות וקנס כספי בסך 10 אלף שקלים. בחודש ספטמבר האחרון היא החלה לבצע את עבודות השירות שהוטלו עליה.

ב-7 באוקטובר אבי ילדיה של א' נרצח על ידי מחבלי חמאס ומאז מצבה הנפשי והפיזי של א' הידרדר עד כדי חוסר יכולת לתפקד.

באמצעות הסניגורית שלה, עורכת הדין מרי גונטר מהסניגוריה הציבורית, היא הגישה בקשת חנינה לנשיא המדינה, בטענה כי "הותרת העונש על כנו עלול להביא את א' וילדיה מוכי הכאב לאבדון, הילדים זקוקים לאמם בעת הזאת, היא עצמה זקוקה לזמן ריפוי ולאפשרות לצאת לעבודה ולהציל את המשפחה מקריסה כלכלית".

בשבוע שעבר, הגיעה הבשורה כי נשיא המדינה החליט להיעתר לבקשה, לחון את האישה ולבטל את עונש עבודות השירות שהוטל עליה - וגם את הקנס הכספי.

הסניגורית בירכה על ההחלטה: "בפני א' ושלושת ילדיה, שאיבדו את אביהם שיצא לחגוג את יום הולדתו במסיבה ונרצח, עוד דרך ארוכה. ההחלטה לחון את אם המשפחה ולפטור אותה מעונשה מביאה עבורם מעט הקלה ומזור".