סניף בני עקיבא קריית יובל
סניף בני עקיבא קריית יובלצילום: דור לוי

עשרות הורים לחניכים בסניף בני עקיבא קריית יובל בירושלים דורשים מהעירייה לאתר עבורם מקום חלופי לפעילות הילדים.

ההורים מציינים כי הסניף שמקיים את הפעילות בתוך מקלט ציבורי ברחוב אנילביץ' ממוקם בתוך אתר בנייה שהוא חלק מפרויקט פינוי בינוי.

ההורים מתלוננים על כך שלא ניתן לקיים פעילות בטוחה בסניף שסובל מבעיות בטיחות וביטחון חמורות כאשר לכל אורך שעות הפעילות של החניכים עובדים לידם טרקטורים, משאיות ומנופים שמהווים סכנת בטיחות מיידית.

כמו כן, במקום עובדים פועלים ממזרח ירושלים שמגיעים מדי יום לעבודה, כאשר המקלט משמש בימים אלה כמרחב מוגן לתושבי השכונה כולה וכן עבור אותם פועלים ערביים לאורך כל שעות היממה.

הורי החניכים דורשים מהעירייה כאמור לאתר עבורם באופן מידי מקום חלופי ועד אז להציב בסניף מאבטח צמוד לאורך כל שעות הפעילות של החניכים במקום.

ההורים פנו השבוע ליו"ר המנהל הקהילתי 'יובלים' בקריית יובל דור לוי, מספר שתיים ברשימת 'מאוחדים בראשות אריה קינג' שמתמודדת למועצת העיר.

הסניף של בני עקיבא
הסניף של בני עקיבאצילום: דור לוי

בסיור שערך במקום מציין לוי כי הוא נחשף לסכנות בטיחותיות וביטחוניות שמהוות סכנה מוחשית כדבריו לביטחון החניכים. במכתב בהול ששיגר לאגף חירום וביטחון בעירייה כתב לוי בין היתר, "סניף בני עקיבא קריית יובל ממוקם במקלט הציבורי הנמצא בלב אתר בנייה של פרויקט פינוי שמבוצע ברחוב טהון הסמוך. לאחר פניות של מספר הורים ובני נוער הגעתי לסיור בשטח והופתעתי לגלות את המפגעים החמורים והסיכונים שחווים החניכים הצעירים מידי שבוע בפעילות שמקשים על התנהלות תקינה ותפקוד הסניף ומהווים סכנת נפשות מוחשית".

לוי מסביר שנדהם לגלות שעבודות הבנייה מתבצעות בתוך שטח הסניף ממש, כשלאורך הימים כלים כבדים חונים ונוסעים בצמידות לחניכים. "הופתעתי לראות את המפגעים החמורים והסיכונים הביטחוניים שאליהם נחשפים החניכים והמדריכים בפעילות בסניף עד רמה של סיכון נפשות ממשי. פועלים ערביים רבים מסתובבים בחופשיות לאורך שעות הפעילות מול חניכים וחניכות בגילאים צעירים מאוד וגורמים לתחושת חוסר ביטחון, כשמתחילת המלחמה המקלט שבו מתקיימת פעילות הסניף נשאר פתוח לציבור הרחב והחניכים והמדריכים נאלצים להתמודד עם פלישות ופגיעה בציוד יקר ערך במקום".

דברים דומים אפשר לשמוע גם מהקומונרית חנה מלכה שעומדת בראש הסניף ואמונה על החניכים והמדריכים. "אנחנו מקיימים את פעילות הסניף סמוך לאתר בנייה ומאחר ואין מקום בתוך המבנה לכלל החניכים, אנחנו נאלצים להעביר חלק גדול מהפעולות למרחב הפתוח כשטרקטורים ומשאיות עובדים בצמידות לפעילות של השבטים בסניף. בנוסף, באתר הבנייה הצמוד יש פועלים ממזרח ירושלים והחניכים והמדריכים מאוד חוששים לביטחונם. לצד זה הסניף שלנו משמש כמרחב מוגן והוא פתוח לאורך כל שעות היום והלילה, ומכיוון שאנחנו חוששים מגניבות הוצאנו את ספר התורה שמשמש אותנו בשבתות מחשש שיגנבו לנו אותו. אנחנו מבקשים מהעירייה לאתר לנו מקום חלופי ועד אז לדאוג לתוספת מבנה ומאבטח".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בשבוע שעבר נערך סיור במתחם במטרה לבחון את המצב בשטח ולבחון חלופות מתאימות לפעילות התנועה בשכונה. טרם אותר מבנה חלופי, והעירייה תמשיך לפעול למציאת שטח מתאים. לצד מאמץ זה, תפעל העירייה לתגבר את סיורי הביטחון באזור המתחם בשעות פעילות התנועה".