נתניהו ולפיד
נתניהו ולפידצילומים: יונתן זינדל, פלאש 90

הצעה מרחיקת לכת של הליכוד להרחבת הקואליציה: לאחרונה פנה שר בכיר בליכוד לחברי כנסת ביש עתיד, והציע כי מפלגתו תוותר על תיק המשפטים שמוחזק על ידי השר יריב לוין, והתיק יועבר ליש עתיד תמורת כניסתה לקואליציה והרחבת בסיס הממשלה, כך דווח בכאן רשת ב'.

על פי הדיווח, במסגרת ההצעה תתבצע חלוקת המשרדים בממשלה מחדש מתוך רצון להרחיב אותה עוד יותר בתקופת המלחמה ולאחריה.

ההצעה לא מדברת על הוצאת מפלגות אחרות, אלא על הוספה של עוד מפלגות לקואליציה הקיימת, אבל כן מדברת על שינוי האיוש במרבית המשרדים החשובים.

עוד דווח כי גם משרדים שמוחזקים על ידי השותפות הקואליציוניות עומדים על הפרק לחלוקה מחדש, אם ביש עתיד יראו נכונות להיענות להצעה.

בכירים בקואליציה מוסיפים שמסרים ברוח הזו - ויתור על תיק המשפטים וחלוקת התפקידים מחדש - הועברו גם לאנשי המחנה הממלכתי, אם יסכימו להישאר בממשלה לתקופה ארוכה יותר ולא רק לחודשי המלחמה הקרובים.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב להצעה הערב (רביעי) בראיון בחדשות 12 והציב תנאי. "ניכנס לממשלה במקום בן גביר וסמוטריץ' כדי להציל את החטופים".

מהליכוד נמסר בתגובה: "יאיר לפיד דוחף לסיום מיידי של המלחמה, בלי ניצחון מוחלט - לא נסכים לכך".

ביש עתיד ענו: "לפיד, דוחף להצלת החטופים והחזרתם הביתה ולא להצלת נתניהו ושותפיו הקיצוניים. הליכוד כהרגלו התבלבל – ניצחון מוחלט זה להחזיר את החטופים אחרי מחדל היסטורי, לא להשאר בשלטון ולהיאחז בכיסא".