מאיר פרוש מסביר על הצורך בגיוסערוץ כנסת

שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש השיב במליאת הכנסת מטעמו של שר הביטחון יואב גלנט ובשם הממשלה מדוע נחוץ להקדים את גיוסם של תלמידי המכינות הקדם-צבאיות.

ברשת תהו כיצד שר שמייצג ציבור שלא משרת מציג את עמדת שר הביטחון במליאת הכנסת על חשיבות הגיוס והצורך של צה"ל בחיילים נוספים.

עיתונאי 'כלכליסט' יובל שדה כתב, "השר שמייצג את המגזר שלא משרת בצבא מסביר לכולנו למה צריך להקדים את הגיוס של מכיניסטים וש"שים, שעושים שנת תרומה אקסטרא על חשבונם, כי צה"ל חייב לוחמים. במדינת ישראל הפראיירים לא מתחלפים, הם רק מתים".

ד"ר שוקי פרידמן הגיב לתיעוד, "מנהיג המשתמטים פרוש, מקדים גיוס למכיניסטים והסדרניקים שהולכים להילחם. האירוניה התאבדה מעזריאלי".

העיתונאית שירית אביטן כהן הגיבה, "לא יודעת מי שלח אותו להשיב בשם הצבא. אבל זה לא מצחיק". העיתונאי ברוך קרא סבור כי "פרוש היה צריך לסרב לייצג פה את הממשלה בעניין הזה. זה נורא".

יאיר אטינגר, עיתונאי התאגיד, הגיב, "זה לא מערכון. השר פרוש מסביר בשם הממשלה למה נחוץ להקדים את גיוסם של תלמידי המכינות הקדם-צבאיות ולשלוח אותם לחזית".

העיתונאי ביני אשכנזי ציין, "אין לי בעיה עם פרוש וגיוס חרדים, זאת סוגיה מורכבת, אבל הוא לא הפרזנטור להשיב על כזאת שאלה, זה מינימום דוגמה אישית".

רותם שטרקמן, סגן עורכת TheMarker, הגיב, "כל יום נשבר פה שיא חוצפה חדש".