יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירצילום: עצמי

1. הרהור ראשון שעולה בי הפעם: תחושת אי-נעימות על כך שהנה אני יושב לי ספון בחדרי החמים, מול המחשב, בשעה שהנכד שלי ואלפי חיילים עושים מלאכתם-שליחותם-לחימתם בקור ובגשם, בבוץ ובעיי החורבות, בסיכון חייהם.

2. "הארץ" נגד כנסת ישראל, נגד הרוב המכריע בעד הדחת המסית כסיף. המאמר הראשי בעדו מלמד – אם היה צורך בכך - כמה העיתון מקצין עוד יותר מיום ליום וכמה מאמריו משמשים את תעמולת שונאי ישראל. כבר למחרת המאמר הראשי המליץ: "אמרו כן לפלסטין"...

3. בשם אומרם: סא"ל (מיל) ירון בוסקילה: "הפסקת אש היא אספקת אש לחמאס". גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול: "אם הייתי ליכודניק עם 6,000 מצביעי ליכוד במועצה, נתניהו היה מתייחס אלי".

4. צריך לשים את זה על השולחן: מי שתמך בעבר ברעיון הטרנספר של ערביי ארץ-ישראל היו ראשי תנועת העבודה. מי שהתנגד לכך בחריפות היה זאב ז'בוטינסקי.

5. האם קיר הברזל – תורתו בת מאה השנה של ז'בוטינסקי – נסדק? לא ולא. אבל עליו להתעדכן: הערבים הקיצונים, משרק יזהו חולשה אצלנו, יסתערו עליו, לא ירפו ויהי מה. קיר הברזל המקורי אינו מביא בחשבון את תרבות השנאה ל"כופרים", שתביא איסלאמיסטים לשבור שוב ושוב ראשם על הקיר.

6. מלחמת לבנון הראשונה נפתחה בעקבות ההתנקשות בשגריר ישראל בלונדון, שלמה ארגוב ז"ל. מלחמת לבנון השניה נפתחה בעקבות חטיפתם ורציחתם של שני חיילים. מלחמת לבנון השלישית מתמהמהת גם אחרי מאות רקטות וטילים שנורו מדי יום לישובי הצפון המרוקנים מיושביהם.

7. הלכתי ל'שבעה' של חבר ליכוד ותיק שהלך לעולמו. פגשתי כמה ליכודניקים בני דורי, מתגעגעים לליכוד של פעם, לדור הפעילים של פעם... לצד האכזבה מנתניהו, מתפעלים מכושר עמידתו בלחצים המגיעים מכל הכיוונים.

8. שני פרידמן אמריקאים. דייוויד פרידמן, האיש של טראמפ ולשעבר השגריר בישראל, מבקר את מימשל ביידן ביחסו לישראל. תומס פרידמן, עיתונאי החצר של הבית הלבן, זועם על נתניהו שאינו מציית לחלוטין למימשל ביידן, ומטפח את "חזון שתי המדינות".

9. הכה את ביבי – ומיד תקבל ראיון בזק. גם תקבל שי - תוזמן לפרשן באולפנים.

10. יוסי אבוקסיס היה מתאים לבית"ר ירושלים ככפפה ליד. התפטרותו כשבית"ר בתנופה, ומעברו המהיר דוקא להפועל תל-אביב, היריבה האדומה, הוא הוכחה שבכדורגל הכסף יענה על הכל.