איציק פיטוסי, אביו של סמ”ר ישי פיטוסי ז”ל, קורא בשיחה ערוץ 7 שלא להפסיק את הלחימה עד לחיסולו המוחלט של החמאס וטוען שרק חזרת ההתיישבות בחבל עזה תביא לביטחון המיוחל לאזרחי ישראל.

פיטוסי מתייחס למצב הנוכחי בלחימה בעזה ואומר כי "אנחנו מרגישים שיש היחלשות, שמדברים על פעימות, החלשה של המלחמה ואולי גם עצירה של המלחמה. אנחנו פה לדרוש מהמנהיגים את החלטת הקבינט ומיגור החמאס מהשורש, והמשך הלחימה עד הסוף לניצחון מוחלט. למגר את החמאס מהשורש".

עוד מוסיף פיטוסי בנושא, "אומרים תראה, קודם כל פדיון שבויים, החזרת החטופים. אנחנו בעד החזרת החטופים כמובן. ישי היה דור רביעי בגוש קטיף. כולם מכירים את הסיפור של ישי שהם יצאו בגבורה מהנמר כדי להילחם פנים מול פנים מול מאות מחבלים, כדי להציל את החברים שלהם. אלו הערכים שחינכנו את הילדים שלנו. הם יצאו ללחימה כדי למגר את החמאס".

"ישי היה בארבעת החודשים האחרונים של השירות שלו, התחיל את הלחימה בחץ שחור והגיע לחברים שלו בנחל עוז, שם מצא את מותו. אנחנו כאן כדי להשמיע את הקולות של הלוחמים והגיבורים - המשך הלחימה ומיגור החמאס מהשורש עד הסוף".

כמי שגורש מגוש קטיף, פיטוסי מבקש להתייחס לתמונות ולסרטונים המגיעים מעזה ובתוכם מבני גוש קטיף החרבים ומסביר, "אין ספק שזה מעורר התרגשות, בפרט כשגם אנחנו מכינים את עצמנו לחזרה לגוש קטיף. לראות את בתי הכנסת והיישובים שם פורחים. ברוך ה' אנחנו זוכים שהוקם גרעין על שמו של ישי הי"ד, ואנחנו מתעתדים להקים את הגרעין שם. זה מרגש, אנחנו שם ואנחנו כולנו יודעים שצריך לכבוש מחדש את עזה, היא שלנו".

בהמשך השיחה פיטוסי נשאל האם יש תועלת תודעתית בכנס ההתיישבות שנערך באחרונה בהשתתפות נציגי ציבור רבים, וטוען "אני חייב לציין שזה כן חודר. אנשים מבינים גם ברמה הביטחונית, גם צה"ל מבין שללא התיישבות החמאס ימשיך להתעורר. אנחנו כגיבורים בגוש קטיף הגנו על העוטף, וכדאי מאוד שנחזור לשם, כי רק זה מביא את הביטחון".

"הדר גולדין היה אמור להיות גיסי", מספר פיטוסי על הקשר המשפחתי שלו להדר גולדין, שגופתו נחטפה במהלך מבצע 'צוק איתן' ב-2014. "שלושה שבועות לפני החתונה הדר נלחם בעזה ושם הוא נחטף. גיסתי עדנה הייתה ארוסתו בזמנו, ולצערי הרב מאז צוק איתן לא החזירו את הדר, וזה הזמן להחזיר את כולם הביתה, שהחמאס יהיה על הברכיים וידרוש שאנחנו נקבל בחזרה את החטופים".

פיטוסי נשאל האם לאור הקשחת העמדות של סנוואר צריך להיערך לתגובה אחרת מצד ישראל בתוך המו"מ על החטופים, וטוען בתוקף, "זה בדיוק מה שמראה שאנחנו צריכים להמשיך להילחם חזק, לכופף אותו, ולא להשאיר שום אזרח שאפילו רק נראה חף מפשע. זה הזמן לקבל את התושייה ואת שעת הרצון הזו, פשוט למגר כל מכשול בעזה, זה לא צריך להישאר שם".

לסיום קורא פיטוסי, "אני בא להשמיע את הקול של הבן שלי שיצא מהנמר ונלחם פנים מול פנים, שהוא לא נפל לשווא לא הוא ולא כל הגיבורים שיצאו ב-7 באוקטובר כי ידעו שהפעם אנחנו לא חוזרים משם בלי ניצחון מוחלט".

"אנחנו מגיעים לפה באפיסת כוחות מדי פעם, לא קל לנו להגיע לפה אבל אנחנו באים להשמיע את הקול של הילדים שלנו שנלחמים עכשיו בעזה ורוצים לגמור את המשימה ולחסל את חמאס עד הסוף".