רשל טויטו מקבוצת המחאה 'צו 9' מסכמת יום מוצלח במסגרת המחאה במעבר 'כרם שלום' נגד העברת הסיוע לעזה.

בראיון לערוץ 7 מהשטח היא מעדכנת כי הם הצליחו למנוע את כניסת משאיות הסיוע, "היום הצלחנו לחסום ובגדול, מעבר כרם שלום סגור, לא יכנס היום סיוע לחמאס, אנחנו מרוצים מאוד".

היא מוסיפה כי "זו המחאה היחידה שהיא לא צבועה פוליטית, אנחנו פה מאוחדים עם אותה מטרה, אין ימין ושמאל, דתיים וחילונים, אנחנו עם ישראל, והציבור הישראלי היום אמר את דברו".

טויטו מסבירה כי 70 אחוז ממשאיות הסיוע נלקחות בידי החמאס. "הם לוקחים את מה שהם צריכים כדי להמשיך להילחם בנו, ואנחנו צריכים להגיד לא, אנחנו לא צריכים להמשיך לירות לעצמנו ברגל, לא כשיש לנו חטופים בעזה וחיילים שנלחמים ברגעים אלה בעזה".

על הדיווחים כי בממשלה שוקלים לשנות את אופי העברת הסיוע היא אומרת, "זה צעד אחד בדרך הנכונה אבל מכאן הדרך עוד ארוכה. המדינה צריכה להגיד בקול ברור וצלול, לא יכול להיות שאונר"א ימשיך לנהל, הוא לא שחקן לגיטימי. אסור שהסיוע יועבר כמו שזה עובר עכשיו".

על העימותים שהיו בעבר בהפגנות אומרת, "לא היה קל להגיע לכאן היום אבל כשעם ישראל רוצה משהו והציבור מאוחד אי אפשר לעצור אותנו, אנחנו פה יותר ויותר, היינו פה מעל 400 איש, שורדי נובה פתחו מסיבה פה, זה מטורף".

היא מוסיפה לסיום על כוחות הביטחון שפועלים במקום, "לא רק שמבינים, הם אומרים לנו שהם ממלאים פקודות, הלב שלהם איתנו, אנחנו אוהבים אותם והם אוהבים אותנו בחזרה".