ההפגנה בכיכר השבת היום נגד הנתיחהצילום: דוברות המשטרה

נציג הפרקליטות הודיע דקות ספורות לפני תחילת הדיון בבג"ץ (רביעי) על משיכת הבקשה לבצע נתיחה בגופת הנער החרדי בן ה-13 שאותר בביתו בבית שמש ללא רוח חיים.

ההחלטה נמסרה לנציג המחלקה המשפטית של זק"א ונאמר לו כי היא התקבלה לאחר שהמשטרה חזרה בה מבקשתה לנתח את הגופה.

הדיון נערך ברקע מחאות סוערות ברחבי הארץ בהובלת מאות חרדים קיצונים לאחר שבית המשפט השלום התיר אמש לנתח את הגופה. המשטרה ביקשה לנתח את הגופה בעקבות ממצאים מחשידים שאותרו עליה.

במשטרה הסבירו לאחר הדיון היום, לאור ביקורת ברשתות על "ההתקפלות" בפני המפגינים, כי בפרקליטות הבהירו להם שעמדתם השתנתה, זאת לנוכח ממצאים של בדיקות רפואיות שבוצעו והצביעו על כך שסיבת המוות היא כתוצאה מזיהום.

בשעות הבוקר חסמו מוחים רבים את רחוב יחזקאל בירושלים והשליכו ביצים, בקבוקים ושקיות אשפה לעבר השוטרים שפעלו במקום. גם בבית שמש יצאו מפגינים למחות.

חלק מהמפגינים בירושלים קראו קריאות גנאי וקללות לעבר השוטרים, "נאצים" ו"לכו לעזה". כוחות המשטרה ומג"ב פעלו להשבת הסדר במקום, להדיפת ופינוי המתפרעים ולהפסקת הפרת הסדר וההתפרעות האלימה במקום.

אתמול, לאורך כל שעות היממה, הפגינו מאות במחאות אלימות במספר מוקדים ברחבי הארץ והיו אף מפגינים שניסו לפרוץ למכון לרפואה משפטית באבו כביר בניסיון לחטוף את גופת הנער.

ההפגנה בירושליםאיתמר כהן חדשות כל העולם