גולדקנופף בישיבת הממשלה
גולדקנופף בישיבת הממשלהצילום: ערוץ 7

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף טען היום (רביעי) כי הממשלה הנוכחית לא צפויה להתפרק בשל מחדלי ה-7 באוקטובר.

תחילה התייחס לאיומים שמפזר השר לביטחון לאומי בן גביר בנושאים החשובים לו העולים על סדר היום. "לפי מספר הפעמים שהוא איים לפרוש, זה לא מראה שכשהוא מאיים אז באמת זה קורה".

בראיון לאתר 'כיכר השבת' הוסיף גולדקנופף כי "הניסיון לא מראה שהוא פורש. אני גם לא רואה שאף אחד פורש מהממשלה. למי רע פה? 64 חברי כנסת, יש להם משרדי ממשלה, הכל עובד, יש תקציב מסודר, העבודה מתקדמת", הוסיף.

לשאלה האם ביום שאחרי המלחמה הממשלה צריכה להתפרק - גולדקנופף משיב בשלילה מוחלטת. "ביום שאחרי המלחמה הממשלה צריכה ליפול? מה שייך הממשלה למלחמה? יש לה אחריות על מה שקרה כאן בשמחת תורה. עכשיו פתחנו פה תיבה חדשה. מי אחראי, מה עשו. ישבו על המדוכה הזו הרבה הרבה אנשים. ירוויחו מזה הרבה כסף, יותר מהתקציב של תקומה לבדוק מה כאן היה ואיך היה".

בהמשך רמז על אופי החקירה שתבוצע אחרי המלחמה. "גם זה יהיה בוועדת חקירה - שהיא תסיים ב-2028 את החקירה שלה".

מאוחר יותר פרסם השר הבהרה וכתב: "צר לי שבשם השנאה מנסים להוציא דברים מהקשרם. מי שצופה בסרטון מבין שהשאלה 'למי רע' התייחסה לחברי הקואליציה - בהסבירי שלאיש מהם אין אינטרס להפיל את הממשלה. כך גם האמירה שאין קשר בין המלחמה לממשלה - כל עוד לא קבעה ועדת חקירה שהממשלה אשמה, אין הצדקה לגרור את אזרחי ישראל לחמישה סבבי בחירות".