יצחק קרויזר
יצחק קרויזרצילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת עוצמה יהודית בכנסת וחבר הוועדה לבחירת שופטים מטעם הקואליציה ח"כ יצחק קרויזר, שיגר מכתב לפרקליט המדינה עמית איסמן על מועמדתו לשפיטה של פרקליט שמתקיימת בעניינו בדיקה בחשד לשיתוף פעולה עם ארגוני פשיעה ומאשים את הפרקליטות ב"ליקוי חמור".

במאי האחרון התפרסם כי מתקיימת בדיקה משטרתית בחשד כי שני פרקליטים בפרקליטות המדינה שיתפו פעולה והעבירו מידע לארגוני פשיעה.

במכתבו כותב ח"כ קרויזר: "אחד מהפרקליטים המדוברים, הינו מועמד לוועדה למינוי שופטים אשר מועמדותו עומדת לעלות לדיון, באחת מהוועדות משנה הבאות. לקות חמורה ביותר כאשר המועמד לשפיטה מגיע לישורת האחרונה, כמועמד לוועדה עם המלצות מרשימות של שופטים ופרקליטים אשר מעידים על 'פרקליט מצטיין' ולא טורחים לצד המלצותיהם המפליגות בשבחו, לציין מידע בסיסי מתבקש על פי מנהל תקין, על החשדות אשר עולות מהתחקירים סביבו ומונעים מהוועדה בשתי הזדמנויות, מידע נדרש ומבקש מהפרקליטות לגבי מועמדים לתפקיד שפיטה ועוד כשהיא מוסיפה וממליצה עליהם".

קרויזר שואל במכתבו את פרקליט המדינה: "כיצד מתכוונת הפרקליטות לבדוק את עצמה ואת הכשל החמור שאירע כאן ומה מתכוונת הפרקליטות לעשות בנדון כדי למנוע הישנות מקרים כגון אלה בעתיד"

עוד מבקש ח"כ מפרקליט המדינה: "מאחר והמידע אודות החשדות והחקירה הובא לידי הפרקליטות, אני מבקש מכב', כי פרקליטות המדינה תפרט בפני חברי הוועדה, בצורה שקופה על פי הנוהל המתבקש, את כל המידע אשר נמצא ברשותה אודות המקרה דנן". בנוסף כותב ח"כ קרויזר "לאור המקרה החריג, ברצוני לשאול את כב', האם קיים בידי הפרקליטות נוהל מסודר לגבי המלצות הפרקליטות לוועדה, ומה הנוהל, מי דואג לאכוף אותו".

"המלצת הפרקליטות למינוי היא הוכחה נוספת לנחיצות החיונית והדחופה בתיקון העיוותים הקשים במערכת המשפט. אזרחי ישראל ראוים למערכת שעובדת ומחוייבת לצדק, ליושר ולחוק ולא לאינטרסים פסולים, בוודאי כאשר יש חשש לשיתוף פעולה ולסיוע לארגוני פשיעה חמורים", סיכם.